Saç Bakımı Önerileri

SAÇ BAKIMI ÖNERİLERİ

Yayın Tarihi27 Mayıs 2016 | KOZMETİK BAKIM

Saç bakımı, saçlarımızın doğal ve çekici görünmeleri için en dikkat etmemiz gereken hususlar arasında yer alıyor ve bu nedenle sizler için günlük hayatınızda sorunsuzca uygulayabileceğiniz saç bakımı önerilerini bir araya getirdik. Fakat unutmayın, saçları fazla kurcalamak da onlara hiç bakmamak kadar tehlikeli bir şey ve bu yüzden onlara zarar verecek kadar ilgilenmekten de kaçınmalısınız.

Saçların güzel ve ışıltılı olabilmeleri için öncelikle onları her gün yıkamak yerine iki günde bir yıkamak gibi bir uygulama yapılmalı. Çünkü saçları çok fazla yıkamak saç derisinin kendine has yapısını bozuyor ve bu da saçlara yansıyor. Ayrıca onları yıkadığınız suyun sıcak olması, saçların neminin kaybolmasına neden olacaktır. Ilık su ile saçlarınızı yıkamanız, onlara zarar vermemeniz için önemli.

Saçlarını taramak isteyenler bunu uçlarından başlayarak yapmalılar ve dolanan yerleri nazikçe açmalılar. Bu yöntem saçlardaki kırıkların adedini de oldukça azaltacaktır. Saç dökülmesine engel olmak için banyonun ardından nemliyken saçlarınızı tarayabilir, böylece kopup gitmelerine engel olabilir yahut dökülmeyi azaltabilirsiniz.

Şampuan kullanımı da saç bakımının en önemli noktalarından birisi. Pek çok kadının saçı, maalesef 6 aylık bir sürenin ardından kullanılan şampuana alışıyor ve bu nedenle saçta ilk baştaki güzelliği yakalamak imkansız hale geliyor. Buna engel olabilmek için şampuanınızı 6 ayda bir değiştirebilir, saçlarınızın biraz daha iyi durmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, banyoda saçlarınızı iyice duruladığınızdan ve tüm şampuanı akıttığınızdan da emin olmalısınız.

Onları yıkadıktan sonra kurutmaya sıra geldiğinde, hava çok soğuk değilse makineyi orta karar bir sıcaklıkta çalıştırın ve özellikle en sıcakta çok yakından saçlarınıza tutmamaya çalışın. Çok yüksek ısılar düzenli olarak saça uygulandıklarında, onun yapısının bozulmasına neden oluyorlar ve bu yüzden saç düzleştiriciler de pek çok güzellik uzmanı tarafından iyi karşılanmıyor.

Saç kırıklarının düzenli olarak aldırılmaları hem saçların daha sağlıklı uzamalarını sağlayacaktır hem de onları tararken saçlara takılmaları ve saçları dökmeleri sıkıntısı ortadan kalkacaktır. Pek çok kadının kırıklarını aldırdıktan sonra bambaşka görünen saçlara kavuştuklarını siz de görmüşsünüzdür. Bunun temel sebebi kırıkların saçta düzensizlik yaratmaları ve bunun da dışarıya kusur olarak görünmesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.