Saç Bakımı İçin Yağ Karışımları

SAÇ BAKIMI İÇİN YAĞ KARIŞIMLARI

Yayın Tarihi24 Eylül 2017 | KOZMETİK BAKIM

Öz yağlar günümüzde cilt bakımı, saç bakımı, hastalıklar ve her türlü rahatsızlık için en ideal doğal tercihlerden birisi haline gelmiş durumdalar ve özellikle tamamlayıcı tedavilerde onların etkilerini görmek oldukça mümkün. Dolayısıyla saç bakımı için yağ karışımları denildiğinde aklımıza öz yağlar ile hazırlanmış karışımlar gelmeli. Sizler için saçlarınıza uygulayabileceğiniz ve onları güzelleştirecek en önemli öz yağları değerlendirdik ancak bu yağları tek tek uygulayabileceğiniz gibi bir kaç tanesini karıştırarak da ihtiyaçlarınıza göre etki elde edebilirsiniz.

Nane Yağı

Nane yağı özellikle saç derisini aktifleştirir ve hem kepekleri ortadan kaldırır hem de bitleri kovalar. Araştırmalar saçın uzamasına da etki ettiğini gösteriyorlar. Zira sahip olduğu ferahlatıcı etki, saç diplerine kan akışını kolaylaştırıyor ve böylece saçların daha fazla beslenmelerine imkan tanıyor.

Limonotu Yağı

Limonotu yağı iyi bir temizleyici ve bunun yanında saç foliküllerini de besleyen, saç diplerindeki rahatsızlıkları gideren bir yapısı var. Haricen kullanımda kepeklenmeyi de ciddi anlamda engellediği görülmüş. Baş ağrılarına da etkili olduğu biliniyor.

Adaçayı Yağı

Adaçayı yağının en büyük etkisi saç diplerinin yağ üretimini bir dengeye sokması. Böylece aşırı yağlanma problemi olanlar bu sorundan kurtulabiliyorlar. Bir antibakteriyel olduğu için saçın ve saç diplerinin zararlı enfeksiyonlardan korunmasına da yardımcı oluyor. Stres alıcı bir etkisinin olmasından dolayı stres kaynaklı saç dökülmelerine de çare olabiliyor.

Erz Ağacı Yağı

Bu yağ da saç foliküllerine giden kan akışını hızlandırıyor ve saçların güçlenmesini, daha hızlı uzamalarını sağlıyor ve dökülmelerin önüne geçiyor. Özellikle evde olmadığınız zamanlarda saçlarınıza herhangi bir parazitin bulaşmasına da engel oluyor. Bilhassa çocuklarla haşır neşir olanlar bit kapmamak için saçlarında kullanabilirler.

Lavanta Yağı

Lavanta yağı çok iyi bir taşıyıcı yağdır ve onu diğer yağları doğrudan uygulamaktan kaçınmak için bir taşıyıcı yağ olarak kullanabilirsiniz. Özellikle saç diplerinde mantarlanma olanlar, saç derisi kuru olanlar ve saç uzaması yavaş olanlar onu kullanabilirler.

Biberiye Yağı

Biberiye yağı hücre metabolizmasını hızlandırır ve böylece saçların daha parlak, sağlıklı olmasını sağlarken uzamalarını da hızlandırır.

Sarı Papatya Yağı

Sarı papatya yağı, saçlara en çok parlaklık ve aydınlık veren yağ. Özellikle kullandıktan sonra biraz güneşte durmak ve daha sonra saçları durulamak, renklerini açabilmeniz için size fayda sağlayacaktır. Boya yapmadan saç renklerinin açılmasını isteyenler onu tercih edebilirler.

Bu yağları dilerseniz saçınıza lavanta yağı ile karıştırarak doğrudan uygulayabilir, dilerseniz şampuan gibi ürünlerin içerisine katarak uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.