Sabah Saçların Kabarması ve Bozulması

SABAH SAÇLARIN KABARMASI VE BOZULMASI

Yayın Tarihi04 Mart 2016 | KOZMETİK BAKIM

Gece saçlarınızı dümdüz yapıp yattığınız halde sabahları elektriklenmiş, kabarmış ve şekli bozulmuş halde mi uyanıyorsunuz? Korkmayın, saçların kabarması ve bozulması o kadar da az görülen bir şey değil ve çoğu kadın da sizin çektiğiniz bu sıkıntıları çekiyor. Sizler için sabahları saçlarınızı muhafaza etmenizi sağlayacak bir kaç önerimiz var.

Doğru Tarak Kullanımı

Tarak alırken genellikle ucuzundan bir şeyler aldığımız ortada. Ancak maalesef aldığımız plastik tarakların elektriklenmeleri ve saçlarımızı da elektrikle yüklemeleri, sabaha kadar onların iyice kabarmalarına neden oluyor. Bunun için tarak seçiminizi kesinlikle tahta taraklardan yana yapmalı ve yatmadan önce saçlarınızı sakin ve nazik bir şekilde tahta tarağınızla taramalısınız.

Yastık Seçimi de Önemli

Pamuk kılıfa sahip olan yastıklar maalesef saçlarınızdaki nemi çekerler ve bu durum saçların nemsiz kalarak iyice kabarmasına, kurumasına neden olur. Halbuki saten ve ipek kumaştan hazırlanmış olan yastık kılıfları, saçlarınızın nemini muhafaza etmesine yardımcı olur ve sabahları çok daha düzgün görünen saçlarla uyanmak mümkün hale gelir.

Doğru Şampuan ve Kremi Kullanın

Pek çok kadının sabahları saçlarında yaşadığı sıkıntılar, maalesef doğru şampuan ve krem kullanmamasından kaynaklanmakta. Saçlarınıza en uygun olan şampuanı deneme yanılma yöntemiyle bulmalı ve hangisini kullandığınızda sabahları bile saçlarınızın iyi durduğunu incelemelisiniz. Ayrıca banyo esnasında saçlarınızı durulama sürenizin şampuanlama sürenizin tam üç katı olması gerektiğini unutmayın. Saç diplerinde kalabilecek en ufak bir şampuan kalıntısı, maalesef saçlarınızın kurumasına ve kötü görünmesine neden olacaktır.

Kırıklarını Aldırın

Bazen saçlarınızın kırıklarını aldırmaya üşenmeniz normal. Ancak maalesef saç kırıkları hem saçın doğru bir şekilde uzamasına engel oluyorlar hem de saçlarınızın olduğundan daha kötü görünmesine neden oluyorlar. Ayrıca saçlarınızı taramanız esnasında size zorluk çıkararak işleri daha da içinden çıkılmaz bir hale getirdikleri bir gerçek.

Saçlarınızı Ördükten Sonra Yatın

Eski kadınların saçlarını hafif nemlendirdikten sonra örerek yattıklarını biliyoruz. Onların gayrı ihtiyari bir şekilde uyguladıkları bu yöntem, aslında sabaha kadar saçlarının şeklini korumalarına yardımcı oluyor ve örgü nedeniyle tatlı bir dalga ile uyanmalarını da sağlıyor. Siz de uyumadan önce saçlarınızı örmeyi deneyebilirsiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.