Ruh Eşimi Buldum mu

Ruh Eşimi Buldum mu?

Pek çok insan birlikte olduğu kişinin kendine tam olarak denk olduğunu ve bir ömrü onunla birlikte geçirebileceğini düşünür ancak bir kaç senelik ilişkinin ardından yahut evliliğin sonrasında bunun pek de öyle olmadığı ortaya çıkar. Zira ruh eşimi buldum mu sorusuna bir yanıt vermediyseniz, ruh eşinizi gerçekten bulduğunuzu söylemek de zor olacaktır. Sonradan yaşanabilecek pişmanlıkları önleyebilmek için ruh eşinizi gerçekten bulduğunuza emin olmalı, onunla bir ömür geçireceğinize kesin olarak karar vermelisiniz.

Doğru insanla birlikte olduğunuzda hissedeceğiniz en büyük şey güven duygusudur ve bu güven duygusu öyle zorlama bir duygu değildir. Çünkü tamamen içinizden gelen güven duygusu aslında bir içgüdünün sonucudur ve ruh eşinizle birlikte olduğunuzda bunun kendi içinizden çıkacağını anlayacaksınız. Fakat güvenemediğiniz bir insanla birlikteyseniz aslında onun pek de ruh eşiniz olacağını düşünmemek gerekiyor. Birini kontrol etme ihtiyacı hissediyorsanız asla ruh eşiniz olmamış demektir.

Ruh eşinizle aranızda olduğunu fark edeceğiniz en önemli şeylerden bir tanesi de farklı olaylar karşısında hissettiğiniz duyguların benzerliği. Onunla birlikteyken aşağı yukarı aynı duyguları hisseder, benzer tepkiler verir ve aynı ruh hallerine girersiniz. Sizi rahatsız eden veya sevindiren şeyler benzer konulardadır ve düşünceleriniz ile hissettikleriniz sebebiyle herhangi bir çatışma hissetmezsiniz. Elbette her ilişkide ufak tefek tartışma ve görüş ayrılıkları olur ancak bunlar genellikle günlük hayattaki bazı küçük anlaşmazlıklardan kaynaklanır ve hayata bakışınızdan dolayı olmazlar.

Sizin için doğru insanı bulduğunuzda kendinizi ondan saklamanız gerekmediğini de fark edeceksiniz. Zira bu insan sizin her şeyinizi olduğu gibi kabul edecektir ve sizi değiştirmek için çaba göstermeyecektir. Aynı zamanda siz de ona karşı aynı duyguları hissettiğiniz için onun yaşam tarzına karışmak gibi bir gayeniz olmayacaktır. Eğer sevgilinizi devamlı olarak değiştirmek, onu kendinize uygun hale getirmek yahut kendiniz ona uygun hale gelmek için mücadele ediyorsanız, onun pek de ruh eşiniz olduğunu söyleyemeyiz.

Ruh eşini bulmanın bir diğer işareti ise aslında sadece onu bulduğunuzun hissiyatıdır. Bunu anlatmak biraz zor olsa da, ruh eşiniz olan bir insanla bir araya geldiğinizde onun size tam olarak uygun olduğunu hissedeceksiniz. Onunla birlikteyken çok mutlu olmanız, hayatın kalan tüm dertlerini unutmanız ve her anınızı onunla geçirecek gibi hissetmeniz bunun temel işaretleri arasında.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.