Rimel Nasıl Kullanılır ve Temizlenir

RİMEL NASIL KULLANILIR VE TEMİZLENİR?

Rimel kadınların günlük yaşamda en sık tercih ettikleri makyaj malzemeleri arasında yer alıyor çünkü çok az eforla gözlerimizi çok daha öne çıkarmak, bunun yanında makyajımızın diğer öğelerini de tamamlamak mümkün oluyor. Gözlere verdiği derinlik ve büyüme algısı ise kendimizi ifade etmemizi biraz daha kolay bir hale getiriyor çünkü uzmanların da belirttiği gibi, yüz ifadelerimizin büyük bir kısmı aslında gözlerimizdeki hareketler ile destekleniyor ve onun etkisi olmadan doğru şekilde kendimizi ifade etmek mümkün olmuyor. Rimel nasıl kullanılır ve temizlenir sorusunu cevaplamak da bu noktada önem kazanıyor.

Rimel sürerken en dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi, onu kat kat sürmemek ve mümkün olduğunca tek hamlede istenen etkiyi yakalamak. Rimelin boya katları çoğaldıkça maalesef kirpiklerde boya toplanması ortaya çıkıyor ve bu da kötü bir görünüme sebep oluyor. Elbette sürme sırasında bazen iki kat geçmek gerekli oluyor ancak en rahat şekilde kullanabileceğiniz en yüksek etkili rimeli almanız kat atma ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

Bunun yanında rimeli sadece uçlara uygulama hatasını da çok kadın yapıyor. Halbuki rimel kirpiklerin dip kısımlarından kesintisiz bir şekilde uca doğru uygulanmalı ve bu işlem sırasında onu kaldırıp tekrar yerleştirme gibi bir uygulamaya girilmemeli. Bu şekilde bir uygulama birden fazla kat atma ihtiyacını da ortadan kaldıracaktır. Pek çok kadın bu şekilde uygulama yapmadığı için önce uçlara maskara atıyor ve ardından dipleri tekrar şekillendirmek için çaba gösteriyor.

Kirpiklerinizi şekillendirmek istiyorsanız şekillendirici ürünleri rimeli sürmeden önce uygulamalısınız. Zira rimelin içerisindeki sertleştirici maddeler, kirpiklerin şekillenmesini hem zor hale getiriyor hem de sert kirpiklere bu uygulamayı yapmak pek çok kirpiğin kırılarak dökülmesine sebep oluyor.

Rimeli gözden çıkartmak da aslında sandığınız kadar zor bir iş değil. Bunun için tek yapmanız gereken makyaj temizleme pamuğunuzu bir miktar su ile ıslatmak ve ardından üstüne bir miktar da zeytinyağı dökmek. Daha sonra gözlerinizin çevresine ve kirpiklere uyguladığınız bu pamuk, rimeli temizlemek konusunda harikalar yaratacaktır. Geriye kalan ufak tefek artıkları ise kulak temizleme çubukları kolayca çıkaracaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.