Porselen Makyaj Yapımı

PORSELEN MAKYAJ YAPIMI

Porselen makyaj son senelerde en çok merak edilen konulardan birisi haline geldi ve bu nedenle onun hakkında tüm yanlış bilinenleri düzeltmek, bilmediğiniz konular hakkında da sizlere bilgi vermek istiyoruz. Porselen makyaj yapımını merak ediyorsanız vakit kaybetmeden devam edelim.

Porselen Makyaj Nedir?

Porselen makyaj, temel olarak ekranlara çıkacak olan veya toplum içinde yüzündeki kusurlardan dolayı rahat edemeyecek durumda olan kişiler için hazırlanmış olan bir makyaj çeşidi. Son senelerde ise gelinlere de daha sıklıkla uygulanmaya başladı ve en önemli özelliklerinden bir tanesi geceleri ve ekran karşısında neredeyse anlaşılamaz olması. Fakat en büyük dezavantajı ise gündüzleri yüzde bulunan tüm detayları ortaya çıkarması.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen makyajı evde hazırlamak pek mümkün değil çünkü bu iş uzmanları tarafından kişiye özel bir şekilde gerçekleştirilmeli. Çıkarması oldukça zor olan ve hata yapılmadan hazırlanması gereken porselen makyaj, evde kendi başınıza yapabileceğiniz bir makyaj türü değil. Lakin porselen makyajı yapacak olan kişilerin bu konuda uzman olduğundan ve daha önce iyi referanslarının olduğundan da emin olmalısınız.

Porselen Makyajın Avantajları Nelerdir?

Porselen makyajın en büyük avantajı, kusurları mükemmel derecede örtebilmesi ve bunun yanında sıcak havalarda bile bozulmadan kalabilmesi. Sudan da etkilenmeyen bu makyaj türü, terleseniz bile makyajın bozulmamasıyla dikkat çekici. Gece ve ekran karşısında yüzünüzün sanki makyaj yokmuşçasına doğal görünmesini sağlayan porselen makyaj, gündüzleri bu avantajlarının hepsini kaybediyor ve hatta onları dezavantajlara çeviriyor denilebilir. Bu nedenle onu nerede kullanmanız gerektiğini bilmeli, gelişigüzel kullanmaktan kaçınmalısınız.

Porselen Makyajın Temel Aşamaları

Porselen makyajı yaparken ilk olarak yüz güzel bir şekilde temizlenir ve size uygun fondötenler ile gerekli uygulama gerçekleştirilir. Bunun ardından pudra eklenerek fondötenin sabitlenmesi sağlanır. Gece dışarı çıkacak kişiler veya ekran yüzleri için göz makyajı daha koyu tercih edilirken, gelinlerde bu durum hafif göz makyajına döner.

Tüm işlemler tamamlandığında iş sabitleme spreyine gelir ve bu sprey kullanılarak makyajın yüzünüzde sabitlenmesi sağlanır. Ancak porselen makyajı yüzde çok uzun saatler boyunca taşımak cilde zarar vereceğinden gereklilik bittiği zaman temizliği de gerçekleştirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.