Platonik Aşk Nasıl Gerçeğe Dönüşür

PLATONİK AŞK NASIL GERÇEĞE DÖNÜŞÜR?

Platonik aşk pek çoğumuzun başına gelmiştir ve aşık olduğumuz kişinin bundan haberinin bile olmaması ile bizi derin acılara sürüklemiştir. Halbuki birine aşık olduğunuz zaman bunun illa ki platonik olarak kalması gerekmiyor ve pek çok kadın veya erkek, sırf hislerini belli edemediği için uzun sürelerle ruhsal bunalımlar içerisine girebiliyor.

Platonik aşık olanların ilk olarak bunu kabullenmeleri gerekiyor çünkü karşımızdaki kişiden bir beklentimiz olduğu için, onun yaptığı her şeyi başka bir şeye yorma gibi bir durumla karşı karşıya olabiliyoruz. Platonik aşık olduğunuzu kabul ederseniz, ilk yapmanız gereken şey her hareketten ve söylemden bir işaret beklemeye son vermek olacaktır. Bilhassa erkeklerin duygularını ifade etmek konusunda daha rahat olmaları, bir işaret yoksa size bir şeyler beslemediği anlamına gelmektedir.

Platonik olarak kaldığınız sürece aşkın gerçeğe dönüşmeyeceği de neredeyse kesindir. Bu nedenle ilk adımı siz atın ve hoşlandığınız kişiyi bir şeyler içmeye davet edin. Belki de o da sizden bir süredir bir işaret bekliyordur ve en az sizin kadar çekingen davranıyordur. Pek çok uyumlu çiftin sırf çekinme ve arkadaşlığı kaybetme korkusuyla böyle şeylerden uzak durması, maalesef platonik aşkların platonik kalmasına neden oluyor.

Kendine dikkat etmeyen kadınlar ve erkekler de platonik aşkın en büyük sebepleri arasında. Çok bakımsız, kirli ve düzensiz görünüyorsanız, diğer insanlar sizinle ilişki kurmaktan çekinebilirler. Bu nedenle her zaman temiz olmalı, güzel giyinmeli, hafif de olsa bir makyaj yapmalı, aynı zamanda flörtöz bir tavrı sürdürmelisiniz.

Platonik kalmanızın bir diğer sebebi ise hoşlandığınız kişinin üzerine çok gitmek olabilir. Her ne kadar flört pek çok insanın hoşuna gitse de, bunu çok uzatmak ve diğer kişiyi baskı altında bırakmak, maalesef bir süre sonra ters bir etki yaşanmasına neden olacaktır. Biraz ilgi gösterdikten sonra ilginizi biraz da olsa çekmek, platonik aşkınızın size biraz daha yönelmesini sağlayabilir.

Elbette işin en son noktası ise aşkınızı itiraf etmek. Zira bilhassa erkekler, biraz daha düz mantık olabiliyorlar ve bir şeyi onlara açık açık göstermedikçe bunun farkında olamayabiliyorlar. Aşkınızı itiraf ettiğinizde hem rahatlayabilir, hem de aşkınız karşılık bulmayacaksa en azından bunu öğrenerek kendinizi biraz daha kolay bir şekilde o kişiden uzaklaştırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.