Plajda Güzel Görünme Sırları

PLAJDA GÜZEL GÖRÜNME SIRLARI

Yaz mevsimi geldi sayılır ve bu nedenle hepimiz plajda güzel görünme sırları hakkında bir kaç araştırma yapıyoruz. Zira bu dönemde fazla kilolarımızı vermek, biraz yüzmek ve güneşlenerek bronzlaşmak hepimizin hayali. Ancak bazıları için plaj biraz da kendini güzel görme ve hissetme yeri olduğundan bu güzellik kurallarının neler olduğu daha fazla merak ediliyor. Aslında plajda günlük hayatımıza göre daha sade bir tarza sahip olduğumuz için güzel görünmek de daha zor çünkü pek çok süsümüzü maalesef bizimle birlikte plaja getiremiyoruz. Lakin yine de uygulanabilecek bir kaç kuralı unutmamak lazım.

Manikür ve pedikür, plaja gelmeden önce kesinlikle uygulanmalı ve böylece el ve ayak tırnaklarımızın olabildiğince güzel görünebilmeleri için gerekli imkanlar onlara sunulmalı. Fakat bir de plaja ve bikininize uygun renkte bir oje uygulaması yaparsanız, tırnaklarınız hiç olmadığı kadar güzel görünecekler ve sarı plaj kumunda güzel bir kontrast oluşturacaklar. Plajda renkli ojelerin daha makbul olduğunu unutmayın.

Suya gireceğiniz günlerde maskara kullanamayacağınızı da düşünmeyin. Pek çok kozmetik firması, deniz suyunda bile çözülmeyen maskaralar üretiyor ve böylece plajda da olsanız kirpiklerinizin güzel görünümünden vazgeçmeden güzelliğinizi koruyabiliyorsunuz. Lakin her ne kadar sağlam olsalar da takma kirpiklere pek göz atmanızı önermiyoruz çünkü deniz suyunun bu ürünlerin yapışkanlarını çözme ihtimalleri her zaman var.

Eğer selülit veya ciltteki kusurlardan şikayetçiyseniz, ilk yapmanız gereken şey bir an önce bronzlaşmak. Çünkü bronz kişilerde cilt sorunları çok daha az dikkat çekici olurlar ve küçük kusurları başarıyla gizlemek mümkün olur. Eğer selülitleriniz fazlaysa ve onları biraz ortadan kaldırmak istiyorsanız plaja gitmeden önce yumuşak bir fırça ile selülitli bölgeleri ovun. Masajla da bu iş olur ancak fırçanın tırtıklı yapısı genelde sonuçların daha güzel olmasını sağlıyor.

Saçlarımız açık şekilde dolaştığımızda daha havalı olduğumuz bir gerçek ancak saçlar ıslandıktan sonra bu hava biraz sönüyor. Bunun yerine saçınıza başınızın çevresinden dolanacak bir örgü yaparak adeta bir yunan kraliçesi gibi dolaşabilirsiniz. Bu saç modeli ıslandıktan sonra da çekiciliğini korumaya devam edecek.

Bacaklarımız güneşte ciddi anlamda zarar görür ve kuruyarak kötü bir görünüme sahip olurlar. Bundan kurtulabilmek için tek yapmanız gereken onları plajda bile olsa düzenli olarak nemlendirmek. Nemlendirilen bacaklarınız kusursuz görünümlerini korumaya devam edeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.