Penis Büyütme Estetiği

PENİS BÜYÜTME ESTETİĞİ

Yayın Tarihi31 Ağustos 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Günümüzde estetik operasyonların geçmiş senelere göre çok daha başarılı bir şekilde uygulanmaları, onları kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de oldukça popüler bir hale getirdi. Dolayısıyla artık erkekler de kendilerine fiziksel bir kusur bulduklarında, bunun ortadan kaldırılması için estetik cerrahinin nimetlerinden faydalanabiliyorlar. Bunlardan bir tanesi ise elbette penis büyütme estetiği olarak karşımıza çıkıyor.

Penis boyunun normalde 7 ila 10 santimetre olduğu, aktif olan bir peniste ise bu aralığın 12-18 santimetre olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor ve aktif olan bir penisin ülkemizdeki ortalaması ise 13 santimetre. Penis büyütme estetiği ise her ne kadar aktif haldeki penisin uzunluğunun 10 santimetrenin altında kalması halinde uygulanır olarak kabul edilse de, günümüzde penis boyundan memnun olmayan herkes bu operasyondan faydalanabiliyor.

Penis büyütme estetiği, temel olarak penisin aktif olmayan halinin uzunluğunun arttırılması için kullanılıyor ancak aktif penis görünümünde de çok fazla olmasa da bir miktar iyileşme sağlamak mümkün oluyor. Bunun için penisi bedene bağlayan temel askılara ulaşılıyor ve bunlar kesildikten sonra penis öne doğru çekiliyor. Bilhassa pubis yani penisin üstünde kalan bölgenin yağlı bir bölge olması penis boyunu küçük gösterebiliyor ve bu yüzden bu bölgedeki deri operasyonun ardından penisin başlangıcını oluşturuyor. Yani penisin küçük görünmesine sebep olan yağlı bölge biraz daha geriye doğru çekiliyor denilebilir.

Operasyondan sonra yaşanan ağrılara engel olabilmek için ağrı kesiciler kullanılıyorlar ve işlemlerin ardından yaşanacak olan iyileşme sürecinin sorunsuzca atlatılabilmesi için ereksiyonun engellenmesinde kullanılan ilaçlar da hastaya veriliyorlar. Aksi taktirde maalesef ereksiyon haline geçen bir penis, atılan dikiş ve bağlanan dokuların tekrardan çözülmesine sebep olabiliyor.

Ameliyatın ardından bir hafta içerisinde normal hayata dönüş mümkün oluyor fakat cinsel ilişkiye girme süresi pek çok doktor tarafından 1 ay olarak belirlenmiş durumda. Dolayısıyla penis büyütme ameliyatına girmek isteyen hastaların bu iyileşme sürecini hesaba katmaları kesinlikle değerli.

İyileşme sürecinde yaşanacak olan kanama, enfeksiyon ve iyileşme sorunlarına karşı doktorun öneri ve tavsiyelerini birebir takip etmek, bu komplikasyonların ortaya çıkma ihtimalini bir hayli düşürecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.