Patatesli Krep Nasıl Yapılır Tarifi

PATATESLİ KREP NASIL YAPILIR TARİFİ

Yayın Tarihi06 Ağustos 2016 | YEMEK TARİFLERİ

Krep her ne kadar ülkemizde pek bilinen ve sevilen yemekler arasında yer almasa da, hem misafirleriniz için güzel bir aperatif, hem de aileniz için yemeğin yanında yahut kahvaltıda güzel bir ek tat olacaktır. Dolayısıyla patatesli krep nasıl yapılır tarifimiz sayesinde bu güzel lezzeti damak tadımıza en uygun şekilde hazırlama imkanınız da olacak. Ancak unutmayın, tarifimizdeki malzemelere eklemeler yapabilir, uygun gördüğünüz baharatlar ile ek süslemeler yapabilir ve böylece patatesli krebin biraz daha kendinize uygun halini de hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden hemen krebimizin tarifine geçiş yapalım.

Patatesli Krep Malzemeleri

  • Yumurta (iki adet)
  • Patates (bir adet)
  • Un (bir bardak)
  • Taze soğan
  • Su (iki kaşık)
  • Karabiber
  • Tuz
  • Yağ

Patatesli Krep Tarifi

Patatesli krebimizi yapmaya başlarken ilk olarak patateslerimizi güzelce yıkıyor ve ardından da kabuklarını soyuyoruz. Bunun ardından onları ince ince bir şekilde doğrayarak devam ediyoruz ancak olabildiğince ince olmalarına dikkat etmelisiniz. Ancak dilim dilim değil, incecik soğan doğrar gibi bir doğrama yapmanız gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Doğranmış olan bu parçalar uzun uzun olabilirler, o konuda herhangi bir şey yapmaya gerek yok.

Patateslerimizin üzerine bir tane de yumurta kırıyor ve güzelce karışımı karıştırıyoruz. Bunun ardından da içerisine unumuzu ekliyor, baharatlarımızla da biraz tatlandırdıktan sonra karıştırarak devam ediyoruz.

Karıştırdığımız malzemelerimizin üzerine biraz da suyumuzdan ekledikten sonra yine ince bir şekilde yeşil soğanlarımızı doğruyor, karışımın içerisine ekliyoruz. Artık eklediğimiz herşeyin birbirine güzelce yedirilmesi için elimizden geldiğince karıştırma zamanımız geldi. Aksi taktirde krebimizin içerisinde parça parça ağza gelen bölümler olacaktır ve bazıları bundan hoşlanmayabilir.

Hazırladığımız krebimizi tavamıza kaşık kaşık koyuyor ve az yağlı tavamızda pişirerek devam ediyoruz. Her iki yüzü de tatlı bir şekilde kızarmış olan patatesli krebimiz afiyetle yenmeye hazır olacaktır. Ancak biraz daha bu tadı renklendirmek isterseniz, üzerine sarımsaklı veya sarımsaksız bir şekilde hafif sulu yoğurt dökebilir, veya bu yoğurt karışımını masaya koyarak dileyenlerin üzerinde gezdirmesine imkan tanıyabilirsiniz.

Bazılarının krebi üzerine nutella sürerek bile yediğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.