Otomatik Ödeme Talimatının Faydaları

OTOMATİK ÖDEME TALİMATININ FAYDALARI

Otomatik fatura ödeme talimatları aslında son senelerde herkes tarafından kullanılmaya başlandı ancak pek çok tüketici, bankaların sunduğu bu tip olanaklara biraz şüphe ile yaklaştığı için, maalesef otomatik talimatların nimetlerinden faydalanmakta biraz çekingen. Sizler için elde edebileceğiniz avantaj ve faydalara biraz değinmeye karar verdik.

Banka Masraflarından Kurtulun

Otomatik ödeme talimatları, bankaların en çok promosyon gerçekleştirdikleri konular arasında bulunuyor ve bu yüzden kesinlikle denenmeliler. Pek çok banka, bu talimatları veren tüketicilerden hesap işletim ücreti veya kredi kartı aidatı almıyor, hatta ekstra bonus puanlar da verebiliyor. Dolayısıyla bankalarda katlanmak zorunda kalınan masrafları ödeme talimatları hizmetinden faydalanarak egale edebilir, paranızı daha iyi koruyabilirsiniz.

Parasız Olsanız da Çalışıyor

Bankaların otomatik ödeme talimatının gerçekleşeceği tarihte tüketicinin hesabında para olmaması ihtimalini de dikkate aldıklarını belirtelim. Pek çok banka, böyle bir durumda fatura ödemesini kredi kartına aktarıyor veya geçici bir borç hesabını kullanıyor. Dolayısıyla geç gelen ödemeleriniz olsa bile faturalarınızı geciktirmeden ödeyebiliyor, anlık parasız kaldığınız anlarda su, elektrik, doğalgaz, internet gibi hizmetlerden faydalanmaya devam ediyorsunuz.

Unutkanlıklara Son

Faturalarımızı genellikle detaylı olarak takip etsek dahi, bazen onları vaktinde ödemeyi unuttuğumuz bir gerçek. Hem hizmetlerde kesintiye hem de açma kapama masraflarına neden olan bu durumların üstesinden gelebilmek için, otomatik talimatlar biçilmiş kaftan. Artık faturanızı siz unutsanız bile bankanız unutmayacak ve tam da olması gereken tarihlerde onları ödeyecek. Gecikme faizlerinden kurtulmanın etkili bir yolu olduğunu belirtmek lazım.

Geçmişe Yönelik Takip Mümkün

Fatura saklamak, eski faturaları bulmaya çalışmak ve ne zaman ne ödediğinizi takip etmek, kağıtlar arasında boğuştuğunuz için biraz zorlu olabiliyor. Lakin online bankacılık sistemleri bu konuda tüm kayıtları dijital olarak tutuyorlar ve istediğiniz an, istediğiniz tarih aralığındaki ödemelerinizi kolayca takip edebiliyorsunuz. Bilhassa geriye dönük incelemelerde, bunun ciddi bir avantaj sağladığını unutmamak gerekiyor.

Kredi Notunuzu Yükseltir

Bankalar, kişilerin kredi notunun tespitinde onlarca faktörü dikkate alırlar ve bunlar arasında kullanılan hizmetler de bulunmaktadır. Bankacılık hizmetlerini daha çok kullananların kredi notları daha yüksek olmakta, böylece kredi kartı ve kredi işlemlerinde kolaylıklar sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.