Onu Gerçekten Seviyor muyum

ONU GERÇEKTEN SEVİYOR MUYUM?

Yayın Tarihi14 Temmuz 2016 | EVLİLİK

Bir ilişkiye başladığımız zaman genellikle gerçekten onu seviyor muyum yoksa sevmiyor muyum sorusunu kendimize sorduğumuz oluyor. Zira bir hevesle başladığımız ilişkilerde, maalesef bir süre sonra aradığımızı bulamıyoruz yahut bulsak bile gerçekten sevip sevmediğimize dair düşüncelerimiz olabiliyor. Dolayısıyla hem kendimizi hem de karşımızdaki kişiyi üzmemek adına bu soruya dürüst bir cevap vermek gerekiyor.

Gerçek bir sevgiye dayalı ilişkilerde en önemli etkenin karşılıklı güven duygusu olduğu kesin. Fakat bu güven illa ki aldatma veya aldatmama ekseninde olmak zorunda değil. Zor bir zamanda onun yanında olmayı göze alıyor musunuz, yoksa zorluklarda hemen pes etme taraftarı mısınız? Onun için hayatınızdan fedakarlıklar yapar mısınız? gibi soruların cevapları, sevginizi ölçmek için çok önemli. Bunlara hayır diyorsanız, ilişkinizi bir daha gözden geçirmelisiniz.

Bir ilişkinin başlangıcında genellikler herkes herkesin en iyi yanlarını görür ancak kişilerin gerçek yüzleri bir süre sonra ortaya çıkmaya başlar. Dolayısıyla ilk başlarda çok sevdiğinizi düşündüğünüz bir insanı ilerleyen zamanlarda sevmeme ihtimaliniz de var. Yaşadığınız ilk anlara çok fazla değer vermek maalesef şu anda onu gerçekten sevmiyorsanız bunu anlamanızı zorlaştıracaktır.

Sevdiğiniz insan yanınızda olduğunda tüm dertlerinizi unutmanız, unutmasanız bile kendinizi iyi hissetmeniz gerekiyor. Eğer o ne yaparsa yapsın kendinizi iyi hissetmekte zorlanıyorsanız, belki de gerçekten içinizde bir sevgi yok. Fakat dertlerinizde yanında olduğu zaman dünyalar sizin oluyorsa, sevginizden hiç şüphe etmeyin deriz.

Gelecek planlarınıza sevgilinizi sürekli dahil ediyor musunuz yoksa o planlarınızda çok az bir yer mi kaplıyor? Eğer çok az yer kaplıyorsa ve onun ne istediğini pek de düşünmüyorsanız, sevginizin temelleri ne kadar sağlam biraz düşünmelisiniz. Elbette aynı şeyler karşınızdaki kişinin size karşı davranışları için de geçerli.

Sevgilinizin hatalarını görmezden gelemiyorsanız ve bunlar her geçen gün sizi daha fazla çileden çıkarıyorsa, ona karşı tahammülünüz kalmadıysa ve hatalarını çok büyük sorunlar olarak görüyorsanız, sevginiz giderek soluyor demektir. İlk ilişki heyecanı yerini somurtma ve şikayetlere bıraktıysa, ne kendinizi ne de sevgilinizi çok zorlamayın. Bir ilişkinin temeli birbirini tamamlamaktan geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.