Online Diyet ile Zamandan Kazanarak Zayıflayın

ONLİNE DİYET İLE ZAMANDAN KAZANARAK ZAYIFLAYIN

Yayın Tarihi13 Eylül 2017 | BESLENME

Çalışıyorsunuz ya da evde işler güçler çocuklar arasında bölünmekten zaman kalmıyor ve diyetisyen görüşmelerini kaçırıyorsunuz.

 Denediğiniz tüm diyet listelerinden yoruldunuz.

 Kilo kaybedeyim derken aslında sağlığınızdan oldunuz.

 Zayıflama derken giden kilolar fazlasıyla geri döndü.

Kısaca zayıflama konusunda çıkılan yorucu ve uzun yolculukların kısa bir özetini paylaştık. Temel olarak çok fazla bu şekilde sonuçlanan zayıflama süreci yaşanıyor olsa da, başarılı bir şekilde ilerleyebilenlerin sayısı da azınmayacak kadar fazla. Ama o kadar çok hayatın içinde değişken var ki, bunları yoluna koyarak diyetisyen ve diyete zaman ayırmak hiç de kolay değil.

Maalesef kendi ihtiyaçlarımız ve sağlık bilgilerimizi göz önüne almadan kafamıza göre yaptığımız her diyet, bize çok şey kaybettiriyor. Sonuç olarak herkesin bünyesi, yaşadıkları, yaşı ve hatta dayanma gücü farklı olabilir, o nedenle uygulanacak yöntemler de farklı olmalıdır. Bu nedenle zayıflama süreci de kesinlikle bir uzman öngörüsü ile uygulanmalıdır.

Peki ya uzman diyetisyen görüşmeleri için zaman yoksa? İşte tam bu noktada yeni ihtiyaçlara ve durumlara yönelik ortaya çıkan özel bir hizmet ile tanışıyoruz: Online Diyet Danışmanlığı

Online Diyet Danışmanlığı nedir?

Online diyet, yoğun iş temposu, ders programları ya da yaşanan uzak yaşam alanları nedeniyle diyetisyen görüşmelerine katılması zor hale gelen bireylerin, hizmet almak istediklerinde bir tık kadar kolay hale gelen kişiye özel geliştirilmiş online diyet takip programıdır. İster evinizin ortamından çıkmadan ya da işyerinizden ayrılmadan katılmak isteyebileceğiniz, tam olarak size özel tasarlanmış bu tip bir  hizmetten yararlanmak ise artık çok kolay.

Obezite, günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde sağlık sorunlarının en başında yer almaktadır. Toplumsal olarak yağ oranları artarken, maalesef sağlıklı besinlere ulaşma olasılığı da bir o kadar düşmektedir. Hızlı yaşam şartlarına uyum sağlayarak hızlı beslenme ile durum kötüleşmeye devam ediyor. Kötü beslenme, hareketsizlik ve genetik kalıtım ise kilo alımı ve yağlanma konusunda en önemli temel sebepler. Bu zamanla hasar oranı artan duruma son vermek ise kesinlikle sizin elinizde. İşte online diyet danışmanlığı da bu nedenle sizler için hazırlanmış özel bir hizmettir.

Online Diyet Hizmetleri Nelerdir?

Kilo Verme Diyeti: Birçok farklı yöntemi denemiş ancak başarılı olamamış kişilere özel, kişinin sağlık geçmişi ve bilgileri kapsamında hazırlanır. Kesinlikle kişiye özeldir ve kişiye özel takip edilir.

Kilo Alma Diyeti: Aşırı zayıf ve kas yapısı olmayan kişiler için kalori seviyesi özenle belirlenen bilinçli seçilen besinlerle hazırlanan diyet programıdır. Yüksek kalorili değil, enerji veren dengeli ama kas kütlesi arttıran bir programdır. Kişinin sağlık bilgileri ile birlikte değerlendirilir ve uygulanır.

Kilo Koruma Diyeti: Kişiler kilo alma ya da kilo verme aşamasının ardından stabil olarak koruma programına geçmelidir. İdeal kiloya ulaştıktan sonra tekrar kilo almamak veya kilonuzu korumak için online uygulanan kişiye özel programdır.

Hastalara Özel Diyet: Kalp-damar hastalıkları, kanser, kolesterol ve trigliserit yüksekliği, diyabet, tiroid ya da benzeri rahatsızlıklar yaşayan kişilere özel doktorlarla işbirliği yapılarak hazırlanan sistematik bir diyet programıdır.

Gebelik ve Emzirme Diyeti: Gebelik sürecinde sağlıklı beslenmek, gebelikte ortaya çıkabilecek gebelik şekeri riski ya da tansiyon sorunlarını ortadan kaldırmak, doğum sonrası sağlıklı ve fit olabilmek için yine kişiye özel önemli bir programdır. Özellikle emzirme döneminde ortaya çıkan baskıcı sistem yerine kişinin ihtiyaçlarına uygun şekilde öneriler hazırlanmaktadır.

Sporcu Diyeti: Kişilerin yaptığı spor türüne ve yoğunluğuna göre özel hazırlanan ve ihtiyaçlarınız göz önüne alınarak detaylandırılan  online diyet programıdır. Bu aşamada dönemsel spor yapmak ve sporcu olmak arasındaki fark ayrıştırılarak, detaylı bir program hazırlanır.

2 Responses to ONLİNE DİYET İLE ZAMANDAN KAZANARAK ZAYIFLAYIN

  1. Makbule dogan diyor ki:

    Yazıyı okudum beyenfım

  2. Makbule dogan diyor ki:

    Onlıne dıyet zayıflamak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.