Oje Sürmenin Püf Noktaları

OJE SÜRMENİN PÜF NOKTALARI

Yayın Tarihi02 Eylül 2016 | KOZMETİK BAKIM

Oje sürmeyi hepimiz seviyoruz. Çünkü tırnaklarımızın ve ellerimizin çok daha güzel ve bakımlı görünmesini sağlayan ojeler, rujumuz ve makyajımızın diğer bölümleriyle de iyi bir uyum gösteriyorlar ve bu sayede tam anlamıyla özel günlere hazırlanmak mümkün oluyor. Ancak oje sürmenin püf noktaları, doğru bir şekilde oje uygulaması yapabilmek için herkesin dikkat etmesi gereken faktörler arasında yer alıyorlar. Sizler için bir kaç önemli noktayı bir araya getirmek için çaba gösterdik.

Oje sürmek kolay bir iş ama ilk iş tırnaklarımızı oje için doğru bir şekilde hazırlamak gerekiyor. Aksi taktirde ojeye hazır olmayan tırnaklarımız, kötü bir görünüme sahip olacaklardır ve istediğimiz güzel hissi vermeyeceklerdir. Bu nedenle tırnaklarınıza manikür yapmalı, tırnak etlerini temizlemeli ve bir eski diş fırçası kullanarak tırnağın kenar ve üzerindeki tüm fazla tozları almalısınız. Tırnakta kalacak olan tozlar maalesef ojenin dokusunun bozulmasına neden olacaklardır.

Ojeyi fırçanıza ne çok fazla almalı, ne de çok az almalısınız. Zira çok fazla oje almak hassas bir ayar yapmanıza engel olacaktır ve etlere de oje bulaşacaktır. Çok az oje kullanmak ise tekrar tekrar sürmenizi gerektirecektir ve bu nedenle boyada kopukluklar oluşacaktır. Oje sürerken en önemli kurallardan bir tanesi ojeyi 3 seferde sürebilmek. Sağ kenar, orta ve sol kenar şeklinde 3 hamle, ojenin tüm tırnağa sürülmesi için yeterli olmalı.

Bazıları ojeyi iki kat sürmeniz gerektiğini söyler ancak aslında ojeyi iki kat sürmek yerine ilk olarak oje bazı uygulaması yaparsanız, tek kat ojeyle bile işin içerisinden çıkabilirsiniz. Oje bazları, şeffaf yapıda oluyorlar ancak ilk olarak onları uyguladığınızda hem ojenin tırnağınızda durma süresi artıyor hem de görünümü çok daha kusursuz bir hale geliyor. Böylece çift kat oje sürmenin ojeyi bozan dezavantajlarından da kurtulabiliyorsunuz. Fakat oje bazının ilk katının kesinlikle kuruması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Ojenizi sürdükten sonra tabii ki onu cilasız bırakmayın. Cila, oje bazının ojenin altını koruması gibi, ojenizin üst bölümünü korumayı sağlayacaktır. Böylece iki koruma katmanı arasında kalan ojeniz günlerce tırnaklarınızda bozulmadan kalacaklardır.

One Response to OJE SÜRMENİN PÜF NOKTALARI

  1. beşevler çilingir diyor ki:

    öncelikle tırnak kenarlrı ve etleri güzel temizlemek önemli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.