Oje Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

OJE SÜRERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Oje sürmek genellikle pek dikkat edilmeden uygulanan bir pratik ancak maalesef ojenin tırnaklarınızın görünümü üzerinde inanılmaz bir etkisi var ve bu yüzden oje sürerken dikkat edilmesi gerekenler konusuna biraz eğilmek gerekiyor. Özensiz bir şekilde ojelenmiş tırnaklar maalesef diğer insanlarda pek güzel duygular uyandırmıyorlar ve emeklerinizin boşa gitmemesi için gerekli bilgilere hemen geçelim.

Tırnaklara oje uygulaması yapmadan önce onları tam olarak istediğiniz boyuta getirmeniz ve istediğiniz şekli vermeniz gerekiyor. Gerekli törpü ve kesme işlemleri yapılmadan uygulayacağınız bir oje bakımsız görünecektir çünkü ojelenmiş olan tırnaklarda tırnağın şekli ojesiz tırnağa göre çok daha fazla önem kazanıyor. Oje sürdükten sonra tırnakların dikkat çekici olmalarından kaynaklanan bu durum, manikürün değerini de bize gösteriyor. Dolayısıyla tırnaklarınıza istediğiniz şekli keserek verdikten sonra törpü ile gerekli düzeltmeleri yapmayı unutmayın.

Oje sürmeden önce tırnağın üzerindeki tüm pürüzleri ve tozları da ortadan kaldırmak gerekiyor çünkü bu pürüzler oje uygulamasının ardından iyice görünür hale geleceklerdir. Bunun için bir diş fırçasını sabun ile köpürtün ve tırnağınızın yüzeyi ve kenarları üzerinde güzelce uygulayarak tüm pürüzlerin ortadan kalkmasını sağlayın. Böylelikle oje tam olarak kusursuz bir tırnak yüzeyine yerleşme fırsatı bulacaktır.

Pek çoğumuz maalesef ojeyi doğrudan tırnakların üzerine sürüyoruz ve maalesef kısa sürede ojenin dökülmeye başlaması en büyük problemimiz oluyor. Halbuki bu sorunun üstesinden gelmek için tek yapmanız gereken esas oje katmanından önce bir şeffaf oje uygulaması yaparak ojemize baz oluşturmak. Bu sayede hem esas ojenin rengi çok daha belirgin olacaktır hem de tırnaklardaki sararmaların önüne geçilecektir. Oje bazı esas rengin tırnağa da daha sıkı bir şekilde tutunmasına yardımcı oluyor.

Ojeyi sürerken sol, orta ve sağ şerit şeklinde 3 işlem uygulamanız tamamen yeterli olacaktır. Bu nedenle tekrar tekrar farklı katlar geçerek ojenizi kalınlaştırmayın. Her kalınlaştırma işlemi ojede pürüzler oluşturacaktır ve eğer yukarıda yazdığımız gibi baz oluşturduysanız zaten tek kat işinizi görecektir. Dilerseniz ojenin üzerine de bir cila ojesi çekerek ojenin vadesinin daha da uzun olmasını ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.