Ofiste Aşk Yaşamak mı, Yaşamamak mı

OFİSTE AŞK YAŞAMAK MI, YAŞAMAMAK MI?

Ofiste aşk yaşamak ya da aynı işyerinde çalıştığınız birisiyle ilişki yaşamak maalesef bazı iş yerlerinde normal karşılanırken, bazı yerlerde ise bir öcü gibi karşılanabiliyor. Dolayısıyla kendiniz bir anda çalışma arkadaşınıza aşık bir şekilde bulduysanız ve onunla birlikte olmak isterken işinizden de olmak istemiyorsanız, sizler için bazı önerilerimiz olacak. Unutmayın ki dışarıda sahip olduğunuz bir aşk ile iş yerinde yaşadığınız aşkın dinamikleri muhtemelen birbirinden çok farklı olacaktır.

Öncelikle bu durumun oldukça normal olduğunu gözardı etmemelisiniz. Zira pek çok kişi işinden dolayı yeterince geniş bir sosyal çevreye sahip olamıyor ve vaktinin büyük kısmını işyerinde geçiriyor. Haliyle bu durum çiftlerin pek çoğunun aynı ofisten çıkmasına neden oluyor çünkü işyerindeki bireyler devamlı olarak birbirlerini görüyorlar. Lakin bu durum bazı araştırmalarda işe motive edici bir çözüm olarak görülürken, bazı araştırmalarda ise yan etkilerin ortaya çıkmasına sebep olabiliyor.

Ofiste aşk yaşayacağınız zaman karşınıza çıkan en büyük engellerden bir tanesi erkek de olsanız kadın da olsanız dedikodudur. Diğer çalışanlar aranızda bir şeyler olduğunu kestirdikleri anda arkanızdan konuşmaya başlayacaklardır ve bunun bahsi illa ki yöneticilere kadar gidecektir. Siz ise onların bu durumun farkında olmadığını düşünüp durabilirsiniz fakat emin olun herkes genelde her şeyin farkında oluyor. Bu yüzden ilişkinizi boş yere saklamaya çalışıp durmak yerine onu açık açık ortaya koyun. Aksi taktirde komik bir duruma düşeceksiniz.

Eğer çiftlerden bir tanesi daha yüksek bir yönetici pozisyonunda bulunuyorsa genellikle partnerinizi savunma eğilimindedir ancak bu durum yöneticinin güvenilirliğinin sorgulanmasına sebep olur ve ilerleyen günlerde kariyer anlamında sıkıntılar yaratabilir. Bundan kaçınabilmek için sevgilinize kariyer konusunda destek olmamalı, normalde nasıl davranacaksanız o şekilde davranmalısınız.

Ancak aşk bir ayrılık ile sonuçlandığında bunu kaldırabilecek iradeniz olduğundan da emin olmalısınız. Pek çok işveren sevgilisi ile sıkıntı yaşadığı zaman iş motivasyonu düşen çalışanlardan hoşlanmaz ve bunu gördüğünde en kısa zamanda yolları ayırmak ister. Ayrıca onunla aynı ofiste bulunmamak için işi bırakacak olursanız referansınız da bir hayli kötü olacaktır. Dolayısıyla ayrılınca bile aynı ofiste veriminiz düşmeden çalışabileceğinizden emin olmayı unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.