Neden Sevgilim Yok

NEDEN SEVGİLİM YOK?

Hayatta bazı zamanlarda çok keyifli vakitler geçireceğimiz bir partnerimiz olur ancak bazen ise maalesef yıllar boyunca bize uygun bir sevgilimiz olmadan yaşamamız gerekir. Bu durum aslında hayatın bir parçası ve bu nedenle şikayet etmeden önce belki de yalnız olmanızın size bir şeyler katması gerektiğini de düşünebilirsiniz. Ancak çok uzun süre geçtiyse ve artık bu durum can sıkıcı bir hale gelmeye başladıysa, neden sevgilim yok sorusunu kendinize sormaya başladığınıza da eminiz. Dolayısıyla bu sorunun cevabına bir göz atalım.

İnsanların kendilerini eleştirmeleri çok zor iştir ve bu durum genellikle can sıkıntısına yol açar. Zira hepimiz kendimizin en özel insanlardan birisi olduğunu düşünürüz. Halbuki başka bireyler için aslında normal bir insandan herhangi bir farkımız yok ve bu nedenle kendimizi büyük görmeye bir son vermemiz lazım. Sizinle birlikte olmak isteyen pek çok insanı davranışlarınız, sözleriniz ve bakışlarınız ile uzağa savuruyor olabilirsiniz çünkü özgüvenin fazlası genellikle yalnızlaştırır. Bu nedenle insanların neden sizden uzak durduğunu düşünürken sizinle ilgilenen bireylere karşı nasıl davrandığınız bir gözden geçirin, daha hoşgörülü ve açık olmaya çalışın.

Bazı kadınlar ise karşılarındaki bireyler ile samimi bir arkadaşlık kurmayı severler lakin erkeklerin tam olarak arkadaş olacak bir kadını sevdikleri söylenemez. Zira erkekler de kadınların erkeklerde biraz erkeksi yanlar aradıkları gibi, kadınlarda da kadınlığı arıyorlar. Dolayısıyla çok arkadaş canlısı, samimi ve sempatik olmak, sizi bu konuda geriye düşürüyor olabilir. Kanka modunda olduğunuz bir erkeğin size yeterli ilgiyi göstermeyeceği kesindir ve bu nedenle ilgilendiğiniz herkesle sadece bir arkadaş, bir dost olmak istemiyorsanız biraz daha kadınsı bir duruş sergileyin.

Davranışlarımız karşımızdaki insanların bizi yargılamalarının temel dayanağıdır ve özellikle aşırı kıskanç kadınların, sürekli mesaj atıp arayanların ve baskıcı olanların erkekler tarafından pek de tercih edilmediği bir gerçek. Özellikle erkek cinsinin özgürlüğüne düşkün olması, onların baskı altında kaçma eğilimine girmelerine sebep oluyor.

Tabii ki fiziksel görünümünüz de bu konuda etkili ancak genellikle doğrudan güzel olmak bu sorunu çözmüyor. Zira güzel ancak bakımsız bir kadın da gayet yalnız kalabiliyor. Dünyada herkesin bir ruh eşi olduğunu dikkate alırsak, güzelliğinizden bağımsız olarak kendinize bakımlı bir duruş seçmeniz önemli. Fazla paspal olmak yalnız kalmanızın sebebi olabilir.

Her zaman aynı yerlerde takılıyor, işe gidip geliyor ve farklılıklara açık değilseniz, yeni insanlarla tanışma şansınız da çok düşük. Kendinize uygun bir hobi seçerek ve bu hobi ile alakalı aktivitelere katılarak sosyalleşebilir, hiç ummadığınız yerlerde yeni insanlar ile tanışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.