Neden İlişkilerim Kısa Sürüyor

NEDEN İLİŞKİLERİM KISA SÜRÜYOR?

Yayın Tarihi29 Mart 2018 | EVLİLİK

İlişkiler evliliğe giden yolda deneyim kazanmamız ve karşımızdaki kişiyi tanımamız için çok büyük birer fırsatlar ancak maalesef pek çok kişi neden ilişkilerim kısa sürüyor sorusunu kendine sormak zorunda kalıyor çünkü uzun vadeli bir ilişkiyi yürütme hususunda sıkıntı yaşıyorlar. Halbuki bir ilişkinin normal süreç içerisinde devam etmesi çok zor değil ancak bazen bizden bazen de karşı taraftan kaynaklanan problemler sebebiyle bir anda sona erebiliyorlar. İlişkinin ömrünü kısaltan temel faktörlere kısaca bir değinerek devam edelim.

İtici Davranışlara Sahip Olmak

Erkekler de kadınlar da bazen karşı cinse itici gelebilecek davranış kalıplarına sahip olabiliyorlar. Özellikle bulunduğunuz bölgenin kültürüne uyum sağlayamayan birisiyseniz ve o bölgeden birisiyle ilişki yaşıyorsanız, sizin için çok normal olan bir şey onun için çok garip olabilir. Biraz daha realist yaklaşırsak, aşırı kıskançlık, fazla takip, çok fazla sevdiğinizi söylemek, devamlı konuşmak istemek, baskıcı olmak ve geçmişini kurcalamak gibi davranışlar hem erkekler hem de kadınlar tarafından karşı cinste istenmeyen özellikler olarak karşımıza çıkıyorlar.

Cinsel Kimliği Baskılamak

Evet, her çiftin aynı zamanda bir arkadaş olması iyi bir şeydir çünkü partnerlerin birbirlerini bu anlamda desteklemeleri gerekir. Ancak bazıları bu arkadaşlık çizgisini aşıyorlar ve ilişkinin romantik boyutunu es geçiyorlar. Sevgilisine kanki diyenlerin bile olduğunu dikkate alırsak, bu bir ilişkide yapılabilecek en kötü hatadır. İlişkinizde kendinize has cinsel kimliğinizi korumalı ve erkeğe sıradan bir erkek arkadaşı gibi davranmamalı, kızlara kız arkadaşları düzeyinde bir yaklaşım sergilememelisiniz. Her cinsin kendini tanımlayan bazı temel yanları mevcut.

Eski İlişkilerin Gölgesinden Kurtulamamak

Bazıları için geçmiş bugüne düşen bir gölgedir ve bazıları içinse geçmiş geçmiştir. Eğer geçmişinizin etkilerini devamlı olarak bugünkü hayatınızda ve ilişkilerinizde hissediyorsanız, bu durum partnerinizi rahatsız edebilir. Zira herkes sizin geçmişinizdeki hatalardan veya pişmanlıklarınızdan üzüntü duymak zorunda değil. Biraz daha anı yaşamaya çalışın ve ayrıca her yeni sevgilinizin eskileri ile aynı davranışları sergileyeceğini düşünmekten vazgeçin.

Unutmayın ki hayatta herkesin bir ruh eşi var ancak bunu bulmak için bazen mekan değiştirmeniz, hatta farklı konulara ilgi duyarak çevre değiştirmeniz bile gerekebiliyor. Sizin için en uygun insanı bulduğunuzda bunu daha kendinize itiraf etmeden farketmiş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.