Ne Zaman Evlenme Teklifi Edilir

NE ZAMAN EVLENME TEKLİFİ EDİLİR?

Sevgilinizle uzun süredir birliktesiniz ve artık ona evlenme teklifi yapma zamanının geldiğini mi düşünüyorsunuz? Emin olun sizin gibi düşünen çok sayıda kişi var ancak herkes doğru zamanı beklediği ve fırsat kolladığı için aslında pek çok uygun zamanı elinden kaçırıyor denilebilir. Halbuki evlilik teklifini yapmak için uygun anlar bazen beklenmedik şekilde ortaya çıkıyorlar ve bu nedenle ne zaman evlenme teklifi edilir sorusunu sizin için cevaplamaya çalıştık.

Evlilik teklifi, kendinizi bu iş için duygusal anlamda hazır hissettiğinizde gerçekleştirilebilir. Eğer hazır hissetmenize rağmen yapmazsanız sevgilinizin size dair beklentileri boşa çıkabilir, lakin çok erkenden acele ederek teklif yaparsanız, bu defa doğru ana denk gelmediğinden olumsuz yanıt alabilirsiniz. İlişkinizde birbirinizle tam olarak uyumlu hissediyorsanız ve bunun yanında güveniniz de tamsa, artık evlilik teklifi yapma zamanı gelmiş olabilir. Bu duyguyu tarif etmek zordur ancak karşınızdaki kişinin sizin için ömrünüzün geri kalanında birlikte olmanız gereken kişi olduğunu hissettiğinizde bunu bileceksinizdir. Lakin aşkın ilk zamanlarının heyecanına yenik düşüp de yersiz kararlar vermeyin, zira biraz birbirinizi tanımak ve gerçekten uyumlu olduğunuzu bilmek önemli.

Bunun yanında elbette maddi olanaklar anlamında kendinizi rahat hissettiğiniz bir ana denk gelmeniz de çok önemli. Her ne kadar evlilik hayalleri içerisinde maddi konular size pek önemsiz gelse bile, aslında evlilik sürecinde inanılmaz bir maddi yük altına gireceksiniz. Ev eşyalarının dizilmesi, ev alma veya ev kiralama süreci, düğün, çiçekler, çikolatalar, yüzükler ve diğerleri derken bu süreçte pek çok evlilik kararı almış genç oldukça yılabiliyor. Dolayısıyla maddiyatın her şey olmadığını bilin ancak pek çok durumda evliliğin maddiyat olmadan gerçekleşemeyeceğinin de farkında olun.

Tabii ki evlilik döneminde hem siz hem de eş adayınız uygun bir durumda olmalı. Tarafların ailelerinde daha dikkat çekici problemler olması, hastalıklar, ekonomik bozukluklar gibi durumlar maalesef bu kararın kötü bir ana denk gelmesine sebep olabilir. Mümkün olduğunca hem sizin hem de ailelerinizin herhangi bir sorunla boğuşmak zorunda olmadığı, mutlu oldukları zamanları seçin ve teklifinizi çok da geciktirmeden yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.