Nasıl Daha Çekici Olabilirim

NASIL DAHA ÇEKİCİ OLABİLİRİM?

Yayın Tarihi12 Ocak 2017 | EVLİLİK

Çekici olmak sevgilimiz, eşimiz olsa da olmasa da bizim için önemli bir şey çünkü her kadının kendine güveni bir yerde dış görünümünden başlangıç gösterir. Daha iyi göründüğünü ve daha çekici olduğunu düşünen bir kadının hayatın her alanında daha başarılı olduğunu ise pek çok araştırma gösteriyor. Dolayısıyla nasıl daha çekici olabilirim sorusunu kendini çok güzel bulanların bile cevaplaması gerekiyor. Kişisel güveninizi yerine getirecek bazı önerilerimizi sizler için bir araya getirdik.

Pek çok uzman, kadının güzelliğinin tespitinde vücut hatlarından çok yüzün önem kazandığını gösteriyor ve bilhassa dudakların bakımlı olması güzellik algısını oldukça değiştiriyor. Bakımlı, nemli ve doğru renge boyanmış olan dudaklar biz kadınları çok daha çekici bir hale getirebiliyorlar. Bu nedenle dudaklarınızı yemeden önce bir kez daha düşünün ve onların güzel görünmesinin ne kadar katkı sağlayacağını bir hatırlayın.

Güzellik ve çekicilik algısını etkileyen bir diğer faktör ise elbette dişlerinizin rengi. Bakımsız, sarı ve aralarında lekeler bulunan dişlerin pek çekici olmayacakları kesin. Halbuki dişlere düzenli olarak bakarak, onları fırçalayarak ve diş ipi kullanarak onları beyaz halde tutabilir, böylece gülümsediğiniz zaman daha çekici olma imkanı yakalayabilirsiniz. Unutmayın ki pek çok erkek gülümsemeyi kadınlara çok yakıştırıyor.

Gözlerinizdeki bakışlar da başkalarını etkileyebilmek için çok önemli. Zira birisini etkilemek için çaba gösterdiğinizde göz bebekleriniz büyür ve bu size çok daha çekici bir görünüm kazandırır. Gözlerinizin sağlayabileceği çekiciliği gözardı etmeyin ve onları doğru bir makyaj ile süsleyin. Gözleri küçük olanlar onları büyütecek tipte göz makyajı yapabilir, büyük olanlar ise fazla büyük görünmelerine engel olabilirler. İnsanları gözlerinizle etkileyebileceğiniz için onlara bakmaktan çekinmeyin!

Ses tonunuzu doğru kullanmak size dair algıları büyük oranda değiştirebilir. Zira kadınlarda kalın ve kaba bir ses pek çekici bulunmazken, daha tiz ancak sakin ve olumlu bir ses tonu çok daha iyi hissettiriyor. Bu nedenle bilhassa sigara tüketen kadınların seslerinde yaşanan kalınlaşmanın çekiciliğe pek de iyi bir etkisinin olmayacağı unutulmamalı.

Konuşurken yanaklarınızın kızarması, pozitif ve heyecanlı bir ruh haline sahip olmak ve vücut dilini iyi kullanmak da çekiciliğin artışına sebep oluyor. Eğer hareketlerinizi doğru yönetemiyorsanız yeterince çekici olmayacağınız kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.