Mutlu İlişkinin Püf Noktaları

Mutlu İlişkinin Püf Noktaları

Her ilişki mutlu bir ilişki olamıyor ancak onu mutlu bir ilişki haline getirebilmek için bazı koşulların değişmesini sağlamak, sevdiğiniz kişi ile olan birlikteliğinizi daha sağlam hale getirebilme potansiyeline sahip. Zira ilişkide yaşanan problemler bir süre sonra kaçınılmaz olarak ayrılığı getiriyorlar ve kimsenin bunu istemediğinden eminiz. Mutlu ilişkinin püf noktaları nelerdir diyenler için bazı temelleri bir araya getirdik.

İlişkilerin olmazsa olmazı ancak genelde en olmayanı elbette güven duygusudur. Günümüzde neredeyse hiç kimse sevgilisine güvenmiyor ve onun her adımını takip etmenin ilişki için gerekli olduğunu düşünüyor. Halbuki güvenmediğiniz birisini her an takip etme şansınız yok ve bu ilişkinin bu şekilde devam etmesi de sizler için pek hayırlı değil. Yapmanız gereken şey ya ona güven duymak, ya da bu ilişkiye bir nokta koymak. Aksi taktirde ciddi ruhsal bunalımlar yaşayacağınızı garanti ediyoruz.

Bir ilişki içerisindeki bireylerin birbirlerine zaman ayırmaları gerektiği ve bazen bazı huylarını değiştirmek zorunda kalabilecekleri bir gerçek. Bu çoğu zaman kabul edilmesi gereken bir fedakarlık ancak fedakarlığın düzeyini de iyi tutturmalısınız. Tüm hayatınızı bir kişi için değiştirmek maalesef pek de kabul edilebilir olmayacaktır ve bu yüzden yer yer verdiğiniz ödünlerin tüm hayatınızı kapsamadığından emin olmalısınız. Zira kendinize ait bir karakteriniz ve zamanınız var. Bunları doğru şekilde dengelemelisiniz.

Tabii ki sevgiliniz ile olan iletişiminizin de yüksek kaliteli olması gerekli. Eğer aklınızdakileri ona aktaramıyor, onun söylediklerini anlamakta zorlanıyor, en ufak konularda bile anlaşmazlık yaşıyorsanız, ilişkinizde mutluluğu yakalamanız oldukça zor olacaktır. Pek çok çift bu iletişim probleminden dolayı devamlı kavga eder ve bu kavgalar kısa süre sonra herkesin ilişkiden soğuması ile sonuçlanır. Kendinizi iyi anlatmayı ve bunu onun da yapmasını sağlamayı unutmamalısınız.

Güven duygusu ilişki için gerekli demiştik ancak sadakat de buna eşlik etmezse maalesef aslında yalan bir ilişki yaşanmış olur. Dolayısıyla ilişkinizde her iki tarafın da sadakate sahip olduğundan emin olmalısınız. Eğer aklınız bir an için olsa bile başkalarına kayabiliyorsa, belki de ideal bir ilişki içerisinde değilsinizdir ve bir başka kişiyi arzuluyorsunuz demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.