Mutlu Çiftler Ne Yapıyor

MUTLU ÇİFTLER NE YAPIYOR?

Yayın Tarihi19 Ocak 2017 | EVLİLİK

Çift olmak bazen güzel bazen kötü günleri beraberinde getirir ancak pek çok çift maalesef kötü günlerinin güzel günlerinden daha fazla olduğunu görüyor ve buna karşı bir şeyler yapmak için mücadeleye giriyor. Halbuki mutlu çiftler ne yapıyor sorusunun cevabını bildiğiniz zaman aslında ilişkinizde neyin eksik olduğunu da farkedeceksiniz. Bir ilişkideki ufak detayların bütün ilişkinin çehresini değiştirebileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Yapılan araştırmalar sevdiğini açıkça söyleyebilen çiftlerin çok daha mutlu olduğunu gösteriyor ancak ülkemizde seni seviyorum sözü pek o kadar da popüler değil. Halbuki sevdiğiniz kişiye karşı bu hissinizi dile getirmeniz onun size daha fazla bağlanmasını sağlayacak ve aranızdaki bağ çok daha kuvvetli bir hale gelecek.

İlişkilerin monoton ve mutsuz hale gelmesinin bir diğer sebebi ise herkesin gülmekten çekinmesi. Zira çok gülen insanlar ülkemizde biraz cıvık, kaypak olarka görülüyorlar ve bunun sonucunda insanlar ciddiyetlerini göstermek için daima somurtkan bir şekilde hayatlarına devam ediyorlar. Halbuki bir ilişkide eğlence yaşamıyor, sıkıcı bir şekilde bu monotonluğu devam ettiriyorsanız, o ilişkiden bir hayır gelmesi imkansız olacaktır.

Bazen ilişkilerimizde sorunlar yaşayabiliyor ve bu sorunlardan dolayı belli bir süre görüşmeyi bile kesebiliyoruz. Halbuki haksız olduğunuz zaman özür dilemesini bilmeniz ilişkinizin vadesini bir hayli uzatacaktır. Lakin özür dileyen taraf varken diğer tarafın da affedici olması gerekiyor. Aksi taktirde özür dileyen taraf bir daha bunu yapmaktan çekinecektir ve kavgalar, tartışmalar sonsuza kadar uzayarak ilişkinin dibine dinamit döşeyecektir.

İnsanoğlu duygusal olarak başkalarına bağlanma eğilimindedir ancak bu bağın kuvvetlenebilmesi için fiziksel bir yakınlık kurmak da mecburi. Çünkü zihin durumumuz fiziksel deneyimlerimize yakından bağlı ve ilişkilerde fiziksel temas kurmak pek çok açıdan faydalı. Ne kadar akla sahip varlıklar olsak da pek çok duygumuz hala hormonlar tarafından yönetiliyor ve bu yüzden hormonları harekete geçirecek temaslar önemli.

Karşımızdaki insanı dinlemek de onun hakkında daha fazla fikir elde etmek ve onunla birlikte olmaya aşina olmak için önemli. İyi iletişim kanallarına sahip olan çiftlerin uzun yıllar hiç sıkılmadan ilişkilerini devam ettirdikleri biliniyor. Dolayısıyla sadece konuşan taraf olmayın, aynı zamanda dinleyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.