Mikro İğneleme ile Gençleşme

MİKRO İĞNELEME İLE GENÇLEŞME

Yayın Tarihi08 Eylül 2017 | ESTETİK CERRAHİ

Cildimizi genç, dinç ve kırışıksız, lekesiz bir şekilde tutabilmek için elimizden geleni yapmaya çalıştığımız bir gerçek ancak maalesef kişisel çabalarımızla bunu ancak bir yere kadar gerçekleştirebiliyoruz. Zira çevresel etmenler ve yılların getirdiği yorgunluk, maalesef bir süre sonra lekeler, sarkmalar, kırışıklar olarak kendilerini gösteriyorlar. Bu noktada artık estetik müdahaleler gerekli hale geliyorlar ve bunlar sayesinde onyıllar boyunca daha genç bir duruş sergilemek mümkün hale geliyor.

Mikro iğneleme ile gençleşme de bunlar arasında bulunuyor çünkü pek çok ünlü tarafından uygulanan bu yöntem, ciltteki problemlerin pek çoğunun üstesinden gelinmesi hususunda büyük adımlar atmanızı sağlıyor. Ülkemizde de son senelerde uygulanan mikro iğneleme hakkında bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik.

Bu yöntemde üzerinde yüzlerce iğne bulunan bir cihaz kullanılıyor ve bu iğneler çok ince bir yapıda tasarlandıkları için, cilt üzerindeki gerekli yerlere uygulandıkları zaman çok çok küçük kanallar açıyorlar. Bu kanalların açılması ise cildin kendini yenilemek için çalışmaya başlamasına sebep oluyor. Açılan bu küçük delikler herhangi bir kanamaya sebep olmuyorlar ancak cilt tarafından birer yara olarak algılandıkları için cilt kendini tamir ve yenileme sürecine sokuyor. Kolajenler, büyüme faktörleri ve tüm yapı maddeleri yaralı bölgelere gönderilirler ve bölge kısa sürede eskisinden çok daha sağlıklı ve dinç bir hale gelir.

Bu yöntem ile güneş lekeleri azaltılabiliyor, sivilcelerin üstesinden gelinebiliyor, kuru olan cilt yenilenebiliyor ve bunun yanında pek çok bölgede yer alan kırışıklar da ortadan kalkıyorlar. Operasyonun etkilerini sadece bir kaç seansta görmek mümkün olsa da en nihai sonuca bir kaç ay içerisinde ulaşmak mümkün oluyor. Açılan bu çok küçük kanallardan vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminler ve serumlar gibi diğer maddeler de iletilebilmektedirler ve dolayısıyla cildi dışarıdan beslemek de mümkün olmaktadır.

Cildinizde açılan bu mikro kanallar sadece yarım saat içerisinde tamamen kapanmış oluyorlar ve bu nedenle herhangi bir mikrop bulaşma riski yok denecek kadar az. Ayrıca uygulama esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmek de pek mümkün değil. Hatta evinizde uygulayabileceğiniz cihazlar da satılıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.