Meme Küçültme Yöntemleri

MEME KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ

Yayın Tarihi01 Haziran 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Meme Küçültme Yöntemleri

Kadınlar bir çok nedenden dolayı meme küçültme operasyonuna ihtiyaç duyarlar. Normal ölçülerden daha büyük olan, sarkmış memeler kadınların kendilerine olan güvenlerini de  azaltmaktadır. Bu nedenle meme küçültme yöntemleri kullanılarak sorunlarına çözüm bulmaktadırlar. Sadece ruhsal anlamda kadınları etkilemekle birlikte fizyolojik olarak da boyun ve bel ağrılarına neden olmaktadır. Ayrıca omuz sahasında sutyen izleri kaldığı gibi meme altlarında pişiklerde yaşanan sorunlar arasındadır.

Meme Küçültme Ameliyatının Yapılma Amacı

İlk olarak memeleri uygun olan büyüklüğe getirmek, meme başlarının daha ideal bir boyuta getirmek ayrıca uzun yıllar boyunca estetik görünümünü koruyacak şekilde kişinin mutlu olmasını sağlamaktır. Plastik cerrahların bu operasyonu yaparken en başta dikkat ettikleri noktaysa en az hasar ve en az iz bırakarak en güzel görünüme kavuşturmaktır. Operasyon gerçekleşmeden önce genel cerrah tarafından memelerde herhangi bir rahatsızlık olup olmadığının kontrolü sağlanmalıdır. Gerekirse mamografi ve ultrason ile gerekli kontrol yapılmalıdır. Meme küçültme yöntemleri ile ameliyat olacak kişi kilo verdikten sonra operasyonu geçirmesi daha uygundur. Çünkü kilo ile birlikte meme ölçülerinde de değişikler olacaktır.

Ters T Yöntemi İle Meme Küçültme Operasyonu

Yaşadığımız dönemde son derece popüler olan meme küçültme yöntemlerinden biri olarak karşımıza gelir. Memede ters T şeklinde bir iz kalır. Memenin alt kısmında yer alan kutbundan doku alınır, memelere çok daha güzel biçim vermektedir. Aslında en önemli özelliği memeler şekillerini yıllar geçse bile muhafaza etmektedirler. Vertikal skar tekniği ile yapılan operasyonların ardından ilk zamanlar memeler çok düzgün ve hoş görünmezler, alt sahaları daha bir basık olur ayrıca dikiş hatları çokta güzel görünmezler. O yüzden ters T tekniği daha çok tercih edilmektedir. Operasyon öncesinde hasta doktoru tarafından bilgilendirilmelidir.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası

Meme küçültme ameliyatı sonrası yaşanabilecek çok fazla sorun yoktur. Ağrı her ameliyat sonrasında olduğu gibi olur. Ancak ameliyat esnasında kesi bölgesine yapılan uzun etkili ağrı kesiciler ve ertesi gün başlanan ağrı kesici haplar bu dönemin rahat atlatılmasını sağlar. Morluk veya şişlik olmaması için işlem bölgesine 2-3 gün buz uygulamak gerekir. Yara iyileşmesinin düzgün olması için de yarayı temiz tutmak ve özellikle sigaradan uzak durmak gerekir.

www.defneerkara.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.