Meme Büyütme Operasyonu

MEME BÜYÜTME OPERASYONU

Meme büyütme operasyonu veya göğüs büyütme ameliyatı olarak adlandırılan estetik operasyon, göğüs boyutlarından memnun olmayan kadınlar için oldukça güzel çözümler sunuyor ve seneler içerisinde teknolojinin ve üretim tekniklerinin de gelişmesi ile birlikte hiç olmadığı kadar güzel sonuçlar elde etmek de mümkün oluyor. Operasyon sonucunda kadınlar hem kaza ve hastalıklardan dolayı kaynaklanan meme dokusu kayıplarını telafi edebiliyorlar, hem de genetiklerinden kaynaklanan boyut ve şekil problemlerinin üstesinden gelebiliyorlar. Dilerseniz operasyonun detaylarına biraz daha göz atalım.

Meme silikonlarını taktırmak isteyenlerin aklına gelen en büyük sorulardan bir tanesi genellikle silikonun vücuda uyum sağlayıp sağlamayacağı. Son senelerde üretilen pütürlü silikonlar sayesinde silikon çevresinde kapsül yapıların oluşması ihtimali minimuma indirgendi ve dünyadaki sağlık kurumlarının yaptıkları araştırmalar silikonun vücuda en çok uyum sağlayan yapılardan birisi olduğunu gösterdi. Yani kanser veya alerji gibi riskler yok sayılabilecek düzeydeler. Bunun yanında silikonlardan uzak kalmak isteyenler için vücudun diğer bölgelerinden alınan yağ dokularının meme içine transferi imkanları da mevcut.

Silikon protezler vücuda meme ucu altı, meme altı, göbek ve koltuk altından yerleştirilebiliyorlar. Bu operasyonlar içerisinde günümüzde en sık uygulanan seçenek meme altına atılan kesik olmaktadır. Zira bu bölgeden yapılan operasyon hem oldukça kolay hem de zamanla iyileşecek olan kesi izi memenin altında kaldığından pek görünmüyor. Koltuk altı kesisi ise geçmişte çok uygulanırken, meme ucu kesisi süt kanallarına zarar verebiliyor.

Operasyonda kullanılacak olan silikonlar da damla tipi veya yuvarlak silikon olarak değişim gösteriyorlar. Bunlardan hangisinin kullanılacağı hastanın göğüs yapısı ve meme yapısı ile oldukça yakından alakalı. Dolayısıyla uzmanınızla olan görüşmelerinizde hangisinin size çok daha uygun olduğunu kolayca tespit edebiliyorsunuz.

Operasyon sonrasında bir günlük yatış süresinin ardından taburcu olabiliyorsunuz ancak ilk bir kaç gün fiziksel hareketlilik konusunda dikkatli olmak gerekiyor. İlk zamanlarda bir miktar şişlik, ağrılar gibi durumlarla karşılaşmak mümkün ancak kesikten kaynaklanan iç yaralar iyileştiklerinde bu problemler de ortadan kalkıyorlar. Ayrıca operasyonun ardından giyilen özel sporcu sütyenleri sayesinde memenin şeklinin olması gerektiği gibi olması sağlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.