Meme Büyütme Estetiği Doğal Görünür mü

MEME BÜYÜTME ESTETİĞİ DOĞAL GÖRÜNÜR MÜ?

Yayın Tarihi28 Haziran 2017 | ESTETİK CERRAHİ

Meme büyütme estetiği veya bazen daha kibar olması için denilen göğüs büyütme estetiği, meme boyutlarından veya duruşlarından memnun olmayan kadınlar için ideal bir operasyon ancak bu operasyon sonucunda elde edilen sonuçlar da uzmana, hastaya ve ürüne göre değişiklik gösterebiliyor. Bazıları yapay ancak dik ve büyük duran bir model tercih ederken, bazıları ise biraz daha doğal meme görünümü için talepte bulunabiliyorlar. Dolayısıyla meme büyütme estetiği doğal görünür mü sorusunu bir cevaplandırmak gerekiyor.

Günümüzde meme ameliyatlarından önce kadınların meme dokusu üzerinde bir inceleme gerçekleştiriliyor ve bunun neticesinde bilgisayar simülasyonları ile elde edilmesi muhtemel sonuç ortaya koyuluyor. Böylelikle operasyondan sonra nasıl bir sonuç elde edileceği görülüyor ve doktor-hasta iletişimi daha iyi hale geliyor. Doğal meme dokusu az olan kadınlarda genellikle silikon jel implantlar tercih ediliyorlar ancak estetiğin doğal durup durmayacağı silikonun şekli ile de oldukça orantılı.

Vücudun ve memenin duruşuna göre damla tipi yahut yuvarlak silikon tercihi yapılabiliyor. Ancak herkesin kendine has bir fizyolojisi olduğu için hangisinin en doğal sonucu vereceğini tahmin etmek biraz bilgisayara biraz da doktorun maharetine kalıyor. Arkadaşınızda olabildiğince doğal sonuç vermiş bir uygulama, sizin bedeninizde yapay bir görünüme sebep olabilir ve bu nedenle başkalarının operasyon sonuçlarından etkilenmekten kaçınmalısınız.

Sonucun nasıl olacağını belirleyen bir diğer etken ise implantın kas dokusunun altına mı üstüne mi yerleştirileceği. Özellikle doğal meme dokusu az miktarda olan kadınlarda silikonun kaslar ve dokular tarafından sarmalanarak belli olmasının engellenmesi için kas altı tercih ediliyor ancak meme dokusu yeterli olan kadınlarda silikonu bu kadar saklamaya gerek kalmıyor. Hatta en doğal sonuçlar için meme dokusu çok az olan kadınlarda vücuttan alınan yağlar silikon gibi enjekte ediliyorlar ve böylece kişinin kendi doğal yağ dokusu memede doğal bir şekilde büyüme etkisi yaratıyor.

Meme boyutuna oranla ne kadar büyük bir implant kullanılırsa, sonucun yapay olma riski de bir o kadar artar. Dolayısıyla bir anda bir iki beden göğüs büyütmek yerine daha mütevazi hedeflerinizin olması, daha küçük ancak çok daha doğal görünen göğüslere erişmenizi sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.