Makyaj Temizleme Teknikleri

MAKYAJ TEMİZLEME TEKNİKLERİ

Yayın Tarihi10 Haziran 2016 | KOZMETİK BAKIM

Makyaj yapmanın öyle ya da böyle, bir şekilde her kadının günlük hayatının bir parçası olduğu ortada. Zira en hafif şekilde bile olsa gün içerisinde ufak kusurları düzeltmek gerekebiliyor ve bu yüzden makyaj temizleme teknikleri daha da önem kazanıyor. Makyajını silmeden uyuyanlar, gece boyunca ciltlerine ne kadar çok zarar verdiklerini de kesinlikle akıllarından çıkarmasınlar. Sizler için bu işi yapmanızı sağlayacak en iyi malzemeleri kısaca bir değerlendirdik.

Makyaj Temizleme Ürünlerini Kullanmak

Makyajınızı temizleyebilmeniz için satılan bakım ürünleri ve süngerler, genellikle oldukça işe yarıyorlar ancak makyaj malzemelerinin yanında devamlı olarak bir de temizleyici malzemeler satın almak, uzun vadede bütçenizi biraz zorlayabilir. Bunun yanında, bu temizlik malzemelerinin de bol miktarda kimyasal içermeleri, onları kullandıktan sonra yüzümüzü bir de onlardan temizlememizi gerektiriyor. Dolayısıyla kısmen de olsa bu ürünlerin dezavantajlara sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Fakat evinizdeki malzemelerle kendinize bir temizlik kürü de oluşturabilirsiniz. Bunun için sunduğumuz ürünler hemen aşağıda.

Zeytinyağından Makyaj Temizleyici

Zeytinyağı insanlar için en sağlıklı yağ çeşitleri arasında bulunuyor. Makyaj temizleme pamuğunuza bir kaç damla damlatacağınız zeytinyağı, tüm makyajı çıkarmakta size yardımcı olacaktır. Ayrıca içerisindeki sağlıklı yağ asitlerinin cildiniz için güzel bir beslenme kaynağı olacağı da kesin. Lakin bu çözüm kuru ciltler için daha uygun ve yağlı ciltlerde biraz fazla yağlanmaya sebep olabilir. Zeytinyağıyla makyajı temizledikten sonra bir de yüzünüzü nemlendirici sabunla yıkamayı unutmayın.

Salatalık ve Süt ile Makyaj Temizleme

Bu formülümüz biraz daha karışık. 1 adet salatalığı rendeliyor ve yarım litre sütle birlikte 10 dakika kısık ateşte ısıtıyorsunuz, fakat uzun süreler kaynamasına da engel oluyorsunuz. Hazırlanan karışımı bir tülbent ile süzdükten sonra temizleyicimiz hazır. Bir kaç gün boyunca temizleyicinizi dolapta da saklayabilirsiniz. Direkt olarak pamukla kullanabileceğiniz salatalık süt karışımı, makyajınızı temizlerken cildinizi de besleyecektir.

Bitkisel Yağlar ile Makyaj Temizleme

Zeytinyağından kaçınanlar için bitkisel yağlar da mevcut. 5 damla badem yağı, 3 damla kuşburnu yağı, 1 damla kekik yağı ve 1 damla E vitamini ampulünü karıştırdıktan sonra pamuk üzerine dökerek makyaj temizleyicinizi oluşturabilirsiniz. Yağlı ciltler için de uygun olan bu formül, sağlıklı bir şekilde makyajınızı çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.