Makyaj Malzemelerimi Temizliyorum

MAKYAJ MALZEMELERİMİ TEMİZLİYORUM

Makyaj malzemelerimiz her gün kullandığımız ve cildimize sürdüğümüz ürünler arasında yer alıyorlar ancak bilhassa yüz bölgesinde çok hassas olan tenimizin daha iyi bir bakıma ihtiyacı var. Makyaj malzemelerine yüzümüzden bulaşan ve daha sonra malzemeler üzerinde çoğalmaya başlayan mikroplar, maalesef her makyaj yaptığımızda daha güçlü bir şekilde tekrar tenimize geri dönüyorlar. Bu nedenle makyaj malzemeleri nasıl temizlenir sorusunu her daim akılda tutmak ve düzenli olarak onların temizliğini gerçekleştirmek gerekiyor. Temizlenmeyen malzemeler ise bir süre sonra ciltte lekeler, sivilceler ve rahatsızlıklara sebep olacaklardır.

Temel olarak neredeyse tüm makyaj malzemelerinin temizliğinde kullanılabilen fırça temizleme solüsyonları, kozmetik dükkanlarında satılıyorlar ve kullanılan tüm ürünleri bu solüsyonlar ile iki haftada bir temizlemek, onların üzerinde birikebilecek tüm zararlıları ortadan kaldıracaktır. Temizlik deyince sadece fırçalarınızı düşünmeyin çünkü süngerler, maskaralar, cımbızlar, kıvırıcılar ve hatta tırnak makasları da bu temizlikten payını alması gerekenler arasında bulunuyorlar.

Özel solüsyonlarla uğraşmak istemiyorsanız tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise antibakteriyel el sabunu olarak satılan ürünler. Genellikle makyaj temizleyici ürünlerden daha uygun fiyatlı olan bu ürünler, bilhassa çok fazla sayıda makyaj malzemesine sahip olup da temizlik yapmak isteyenler için idealler.

Fırça ve diğer malzemelerimizi hangi ürünle temizlersek temizleyelim uygulayacağımız temel bir şekil var. Fırçaları temizlerken onlara karşı daima kibar oluyoruz ve tercihen durulama işlemini ılık bir su altında gerçekleştiriyoruz. Eğer çıkmayan bazı lekeler varsa avuç içimizle hafifçe fırçaları ovalamak işe yaramaktadır. Temizliğin ardından fırçaları kurumaya bırakacağız ancak bunu yaparken fırça kısımlarının bir masa kenarından boşluğa baktığına emin olmalıyız. Eğer fırça bir yerlere değerse kuruma işlemi sırasında maalesef şekil alma riski mevcut.

Makyaj malzemelerini temizlerken bir yandan da makyaj çantamızın temizliğini de gözardı etmiyoruz. Sürekli olarak kirli makyaj malzemelerinin girip çıktığı çantamız, sandığınızdan daha hızlı bir şekilde kirlenmektedir. Eğer makyaj çantanız yıkamaya uygun bir çanta değilse, ıslak mendiller kullanarak en azından içindeki bakterileri ortadan kaldırabilirsiniz. Fakat tabii ki en güzel çözümün onu güzelce yıkayarak tüm kirlerinden arındırmak olduğunu da unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.