Liposuction Ameliyatı

LİPOSUCTİON AMELİYATI

Yayın Tarihi08 Haziran 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Liposuction Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Liposuction ameliyatı vücuttan yağ aldırma işlemidir. Belli bölgelerde biriken yağlar spor ve diyet yapılmasına rağmen gitmiyorsa inatçı yağ birikmelerine karşı liposuction uygulanmaktadır. Hatta karın sahasını germek ve popo inceltmek bile mümkün olmaktadır liposuction sayesinde.

Liposuction Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Op. Dr. Defne Erkara’dan aldığımız bilgilere göre, hastaya genel anestezi verilerek uygulanan bu işlem ameliyathane ortamında yapılması gerekmektedir. Operasyonun tamamlanma süresi ise 1,5 saat ile 2 saat arasında değişmektedir. Korkulacak bir ameliyat olmayıp tehlikesi de bulunmamaktadır. Lokal olarak yağ birikmeleri alınır ve fiziksel durum değerlendirilerek yağ emme işlemi gerçekleştirilmiş olur. Liposuction ameliyatı genel anlamda toplanmış yağ ve yağ dokularının alınmasıdır. Hangi bölgede birikme ve fazlalık bulunuyorsa ameliyat ile sorun ortadan kaldırılır. Fazla kiloları olan yada görünümüne dikkat eden kişiler liposuction işlemi yaptırarak daha estetik bir görünüme kavuşmayı isterler. Ancak yapılan işlem zayıflama için yapılan bir ameliyat değildir. Zayıflayan bir kişinin hala yağ ve yağ dokuları inatçılık sergileyip gitmiyorsa liposuction ameliyatı ile alınması işlemidir.

Liposuction Ameliyatı Ardından Neler Yaşanır?

Operasyonun ardından ağrı ve morluklar nadiren görülebilmektedir. Hastanın dikiş aldırma gibi bir derdi olmaz çünkü kendiliğinden eriyen iplikler kullanılır. Ancak operasyon ardından doktor kontrolü gerektiren bir cerrahi işlemdir. Doktorun bütün önerileri aksatılmadan ve atlamadan uygulanmalıdır. Ortalama her ay hasta doktorunu ziyaret etmelidir. Kontrole gelen hastanın dikişlerine bakılır atma, kanama vs. var mı? diye. Herhangi bir ilaç verilmez.

Liposuction Ameliyatı İle Zayıflamak Mümkün Mü?

Liposuction ameliyatı bir zayıflama operasyonu değildir. Zayıflayan bir kişinin hala gitmeyen yağları varsa bunlara müdahale etmektir. Kimse spor ve egzersiz yapmasın ve bu operasyonu olarak zayıflasın herkes ama böyle bir durum yok. Ancak şu da bir gerçek operasyon ardından hastalar kilo verir. Hangi bölgeden ne kadar yağ çekileceği operasyon öncesinde tespit edilir ki ameliyattan sonra herhangi bir sorun ile karşılaşılmasın. Operasyon son derece rahat ve sonuçları da hastaları mutlu edecek seviyede olmaktadır.

Liposuction Ameliyatının Maliyeti

Lposuction ameliyatı yapılmadan önce hangi bölgeden ne kadar yağ alınacağı tespit edilir ve fiyat buna göre çıkartılır. Bu nedenle muayene olmadan net bir fiyat belirlenemez. Op. Dr. Defne Erkara ile liposuction fiyatları konusunda iletişime geçebilirsiniz.

http://www.defneerkara.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.