Lazerle Yüz Gençleştirme Operasyonu

LAZERLE YÜZ GENÇLEŞTİRME OPERASYONU

Yayın Tarihi17 Şubat 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Lazer tedavileri son yıllarda özellikle de deri kaynaklı sıkıntıların giderilmesinde oldukça tercih edilir hale geldiler. Bu tedavilerden bir tanesi de lazerle yüz gençleştirme operasyonu olarak karşımıza çıkıyor. Zira pek çok kadın ve erkek, ömrü boyunca tenini dış etkenlerden yeterince güvenli bir şekilde korumadığı için, ilerleyen yaşlarda sarkmalar, kırışıklıklar, lekeler, erken yaşlanma gibi sonuçlarla karşılaşabiliyor. Cildimizin esnekliğini kaybetmesi ve giderek kendini yenileme kabiliyetini unutması ise lazer tedavilerini mecburi kılıyor. Sizler için bu tedavilere kısaca bir göz atmaya karar verdik.

Operasyonu gerçekleştirmeden önce ilk yapmanız gereken, doktorunuzla tüm şikayetleriniz hakkında detaylıca bir sohbet etmek ve varsa kronik ve süregelen hastalıklarınız hususunda da onu bilgilendirmek. Lazer tabiri her ne kadar biraz genel bir tabir olsa da, farklı yüz gençleştirme işlemleri için aslında farklı lazerler kullanılıyor. Leke giderme, kırışık giderme, ciltteki soyulmalar ve sarkmaları giderme gibi pek çok farklı ihtiyaca yönelik olarak hazırlanmış lazer tedavilerinin doğru olanlarını uygulamak için doktorunuzu elinizden geldiğince iyi bilgilendirmelisiniz.

Lazerle yüz gençleştirme operasyonlarından önce hastanın herhangi bir şekilde bakteri ve viral kaynaklı rahatsızlıklardan korunabilmesi için önleyici ilaçlar önerilmektedir. Lazer tedavisi esnasında cilt üzerinde çok ince ve hafif yanıkların oluşturulması nedeniyle zaman zaman beklenmedik enfeksiyonlar ortaya çıkabilmektedir ve önleyici ilaçların alımı sizi onlardan koruyacaktır. Lokal anestezi ile birlikte uygulanabilen lazerle yüz gençleştirme operasyonu, bazen bir kaç seans şeklinde de uygulama gerektirebilmektedir. Fakat tabii ki bu konuda en son karar doktorunuzla aranızdaki iletişime göre verilecektir.

İşlemlerin tamamlanmasının ardından açık yara pansumanı uygulanır ve eğer uygulama alanı çok genişse bir kaç gün boyunca kalması gereken sargılar da yüze sarılırlar. Bir kaç gün boyunca düzenli şekilde pansuman yapıldıktan sonra yüzde oluşan kızarık ve hafif şişliklerin tamamen geçmesi üç ila altı aylık bir süreyi de bulabilmektedir. Ayrıca hastanın bir kaç hafta içerisinde günlük hayatına dönebilmesine karşın güneşten yaklaşık olarak bir yıl kadar uzak durması, yüzünü dışarının kötü koşullarından koruması gerekmektedir.

Eğer tüm önlemler doktorunuzun önerilerine uygun şekilde gerçekleştirilirse, yüzünüzün hiç olmadığı kadar genç görüneceğini söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.