Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

LAZERLE KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

Yayın Tarihi07 Aralık 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Bacaklarımızda bulunan toplardamarların kanı geriye doğru taşıyamamaları halinde birer varis halini aldıkları bir gerçek ancak bazen bu varisler kılcal damarlar düzeyine kadar inebiliyorlar ve dolayısıyla bir kaç damardan ziyade onlarca farklı kılcal damarın mor şekilde cildin dışından görünebilmesi mümkün oluyor. Lazerle kılcal damar tedavisi ise sizi rahatsız eden bu görünümden kurtulmanız için oldukça iyi çözümlerden bir tanesi haline geliyor. Kılcal damar çatlamaları doğal yollardan bir anda ortaya çıkabilecekleri gibi aynı zamanda doğum gibi vücudun zorlandığı eylemlerden sonra da belirebiliyorlar.

Kılcal damar genişlemeleri bazen bacaklar haricinde kol, yüz ve diğer organlarımızda da ortaya çıkabiliyorlar ve mavi, kırmızı renkte olabilen bu genişlemelere karşı lazer tedavisi ile mücadele edilebiliyor. Operasyonun sonrasında herhangi bir dinlenme sürecinin olmaması ve hemen günlük yaşama dönülebilmesi de en büyük avantajlar arasında bulunuyor.

Lazerle kılcal damar tedavisi uygulaması gebelerde, kalp piline sahip olanlarda, epilepsi hastalarında ve kanama bozuklukları olan kişilerde uygulanmıyor ve başka rahatsızlıklara sahip olan kişilerde o rahatsızlığı değerlendiren doktor ile görüştükten sonra uygulamanın yapılması gerekiyor. Zira doktorların birbirleri ile iletişimde olmaları herhangi bir yan etkiden sakınmak için önemli.

Lazer tedavisi genellikle bir veya iki seans içinde etkili oluyor ve bu seanslar arasında bir aylık bir süre bulunuyor. Fakat çok yoğun ve büyük damarlara sahip olanlarda seans miktarı artabileceği gibi seansların süresi de uzayabiliyor. Bir seans kişinin durumuna göre on beş dakika ila kırk beş dakika arasında farklılık gösterebiliyor.

Operasyonun ardından cilde güneş değmemesi daha iyi olmaktadır ve bu nedenle operasyonun kış aylarına denk getirilmesi büyük fayda sağlamaktadır. Buna ek olarak yine de dışarı çıkılırken güneş kremlerinden faydalanılması güneşten korunmak için bir önlem olarak uygulanmaktadır.

Lazer kılcal damar uygulaması sadece bacak değil, eller, yüz, burun çevresi gibi bölgelerde ortaya çıkan kılcal damar oluşumları ve çatlamaları için de uygulanabilmektedir. Fakat varolan sorunların ilk olarak bir doktor tarafından değerlendirilmesi de doğru olacaktır çünkü herkeste aynı belirtilerin aynı sebeplerden ortaya çıkabildiği düşünülmemeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.