Lazerle Göz Altı Morluğu Tedavisi Nedir

LAZERLE GÖZ ALTI MORLUĞU TEDAVİSİ NEDİR?

Yayın Tarihi13 Ocak 2015 | ESTETİK CERRAHİ

Göz altı morlukları nasıl geçer sorusu, kadınların ortadan kaldırmakta zorlandıkları en büyük dertleri arasında yer alıyor ve maalesef ciddi müdahalelerde bulunulmazsa giderek genişleme eğilimine sahip oluyorlar. Son yıllarda göz altı torbaları ve morluklarından kurtulmak için pek çok farklı krem ortaya çıktı ve hatta cerrahi operasyonlar bile bu durumu ortadan kaldırmak için yapılmaya başlandı. Fakat bu yöntemlerin çok zahmetli olması nedeniyle pek çok kadın göz altı morlukları ile yaşamaya devam ediyor. Lazerle göz altı morlukları tedavisi ise aradığınız tedavi olabilir. Zira tedavi hem zahmetsiz bir şekilde uygulanabiliyor hem de sorunun üstesinden kolayca gelmenizi sağlıyor.

Göz altlarımızda oluşan bu durumun en temel sebebi, uykusuzluk, yorgunluk, stres, aşırı çalışma, kötü hava koşulları veya çok güneş altında kalma gibi bedeni yıpratıcı etkilerdir. Göz altlarımızın hem bol miktarda kan damarı ile dolu olması hem de çok hassas bir cilde sahip olması, onları dış koşullara karşı zayıf bir hale getiriyor ve dikkat etmemeniz halinde maalesef kalıcı olarak göz altı torbaları veya morluklarıyla karşılaşmamız kaçınılmaz bir hale geliyor.

Bazen göz altlarında bulunan morlukların bütün göz çevresine dağılması ve iyice rahatsız edici bir hale gelmesi de mümkün. Eğer gözlerinizde bu sorunun oluşmasından şikayet ediyorsanız lazer tedavileriyle etkili sonuçlar almanız mümkün. Bu yöntem sayesinde hem ses hem de ışıkla desteklenen bir lazer kullanılıyor ve bu lazer göz altlarında bulunan morlukları bir kaç seans sonrasında büyük oranda giderebiliyor. İşlem sırasında göz altlarına veya göze herhangi bir zarar verilmediği için herhangi bir korkuya da gerek kalmıyor.

Fakat göz altı morluklarınız giderildikten sonra yeniden kendinize dikkat etmez ve oluşmalarına sebep olursanız sık sık tedaviye gitmeniz gerekeceğini söyleyebiliriz. Bu nedenle beslenmenize dikkat etmeli, düzenli bir şekilde uykunuzu uyumalı, ruhsal sorunlarınızdan kurtulmak için profesyonel destek veren psikiyatristlere başvurmayı unutmamalısınız.

Göz altlarında ortaya çıkan morlukların lazer tedavisiyle giderilmesi esnasında torbalar da cildin gerilmesiyle ortadan kaldırılabiliyorlar. Fakat torba tedavisinin morluklara göre daha uzun sürebileceği ve sonuçların biraz daha kısmi olabileceği akıldan çıkmamalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.