Lazer Lipoliz Nedir, Nasıl Yapılır

LAZER LİPOLİZ NEDİR, NASIL YAPILIR?

Yayın Tarihi30 Kasım 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Lazer lipoliz uygulaması, cerrahi olarak liposuction yani yağ aldırma işlemini gerçekleştirmek istemeyenlerin tercihleri arasında bulunuyor çünkü bazıları cerrahi operasyonlardan uzak durmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Fakat konuya dair fikri olmayan okuyucularımızın şimdiden lazer lipoliz nedir, lazer lipoliz nasıl yapılır sorusunu kendilerine sormaya başladıklarına eminiz. Bu nedenle lazer lipoliz operasyonuna dair tüm bilmeniz gereken bilgileri bir araya getirdik.

Lazer lipoliz uygulamasında herhangi bir vücut kesiği gerçekleştirilmiyor ve bu iş için kullanılan cihazlar sayesinde lazer ışınları cilt altında yağların toplu olarak bulundukları bölgelere gönderiliyorlar. İşlem sırasında bu işe özel bir lazer cihazı kullanıldığı için sağlık açısından herhangi bir sorunla karşılaşmak da mümkün değil.

Gönderilen bu lazer ışınları sayesinde cilt altındaki yağ dokularının duvarları parçalanabiliyor ve yağlar yeniden sıvı hale geçiyorlar. Böylece bir süre sonra sıvılaşmış olan yağlar vücut içerisinden atılıyorlar ve dolaylı yoldan zayıflamak mümkün hale geliyor. Operasyon kalça ve basenler başta olmak üzere tüm yağlanmış bölgelerde uygulanabiliyor ve bunlar arasında selülitler de bulunuyor. Fakat unutmayın, lazer lipoliz uygulaması aşırı kiloları vermek için değil, bölgesel yağlanmaları ortadan kaldırabilmek için kullanılıyor. Dolayısıyla onu tam bir kilo verme aracı olarak görmemek gerekiyor.

Lazer lipolizi gerçekleştirmek isteyen adayların herhangi bir şekilde emzirme ya da hamilelik süreci içerisinde olmamaları gerekiyor ve cilt hastalıkları mevcutsa onlardan da kurtulmaları gerekli. İlaç tedavileri ve hormonal sorunları olanlar ise önce diğer doktorlarına danışarak böyle bir işlem sonucunda zarar görüp görmeyeceklerini öğrenmeliler.

Operasyon öncesinde kan sulandıran ilaçların kullanımı yasaktır ve bu ilaçlar en az bir hafta öncesinden bırakılmalılar. Elbette cildin doğru ve güzel bir şekilde temizlenmiş olması da lazer ışınlarının cilt altına işleyebilmesi için önemli. Operasyondan sonra ise en az 2 gün boyunca güneşten ve dışarıdan gelebilecek zorlu koşullardan cildi korumak gerekiyor.

Genellikle 3 seans operasyonun tamamlanması için yeterli oluyor ve işlemler sırasında çok hafif bir yanma hissi dışında herhangi bir acı duyulmuyor. Bu yüzden uyuşturucu uygulamalara da gerek kalmıyor.

İşlemden sonra istenen sonuçlar elde edilebiliyor ancak hastanın kendisine dikkat etmemesi, düzensiz beslenmesi ve spor yapmaması halinde yıllar içerisinde yağ dokuları yeniden eski bölgelere geçiş yapacaklardır. Bu yüzden kalıcı bir sonuç isteyenler hayatlarında dikkatli olmalılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.