Lazer Epilasyon Nerelerde Kullanılır

LAZER EPİLASYON NERELERDE KULLANILIR?

Yayın Tarihi15 Şubat 2017 | ESTETİK CERRAHİ

Tüyler hayatımızdaki en büyük dertlerden bir tanesi arasında yer alıyorlar çünkü onların neredeyse her yerimizde çıkmaya hevesleri var ve özellikle de biraz daha fazla tüylü olanlarda bu iyice dikkat çekici olabiliyor. Hele ki beyaz bir teniniz ancak simsiyah tüyleriniz varsa, en ufak bir tüye dahi tahammül edemeyeceğiniz bir gerçek. Dolayısıyla lazer epilasyon nerelerde kullanılır sorusu oldukça önem kazanıyor ve bu operasyonun detaylarına dair biraz daha bilgi vererek başlayalım.

Vücudumuzdaki tüylerden kurtulmak için ağdadan tutun da tüy dökücü kremlere kadar pek çok farklı yöntemi deneyebiliyoruz ancak tüylerin çok hızlı bir şekilde yeniden çıkmaları, bu yöntemlerin çok sık bir şekilde uygulanmalarını gerektiriyor ve bir süre sonra aynı uğraşlara vakit ayırmak gerekiyor. Lazer epilasyon ise 90’lı yıllardan bu yana başarıyla uygulanıyor ve vücuttaki istenmeyen tüylerin hepsinden kalıcı olarak bir kaç seans içerisinde kurtulmanıza olanak tanıyor. Lakin lazer epilasyon vücudun her noktasında uygulanamıyor ve bu nedenle bazı bölgelerde hala eski yöntemleri kullanma gerekliliği doğuyor.

Lazer epilasyonun uygulanması için bazı şartlar mevcut ve bu şartlar haricindeki uygulamalarda mükemmel sonuçlar elde etmek mümkün olmayabiliyor. Özellikle ten rengi çok koyu veya esmer olup da tüyleri açık renk olanlarda operasyonun başarı ihtimali düşerken, açık renk tenli ve koyu tüylü olanlarda en yüksek başarı oranları yakalanıyor. Bunun sebebi ise cihazların ten rengi ile kontrast oluşturan tüyleri daha kolay tespit etmeleri ve bunun yanında lazerin de bu tip durumlarda tüy köklerini daha kolay yakabilmesi.

Ayrıca normal bir lazer epilasyon sürecinde en az beş seanslık bir uygulama gerekiyor ve koyu tenlerde on seanstan daha fazlasını uygulamak gerekebiliyor. Yüz bölgesindeki tüylerden kurtulmak içinse bu seans adedi daha da artabiliyor. Her seans sonrasında bir sonraki seansa geçmeden önce operasyon yapılan bölgedeki tüylerin de dökülmüş olması gerekiyor.

Lazer epilasyon uygulaması göz çevresi ve kaşlar haricinde neredeyse her bölgeye uygulanabiliyor ancak cilt rahatsızlıkları olanlar bu bilgileri uzman ile paylaşarak herhangi bir hassasiyet olup olmayacağını danışmalılar. Ayrıca bazı kişilerde cinsel organ çevresine uygulanması hassasiyet yaratabiliyor ve bu vakalarda uygulama tercih edilmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.