KURBAN BAYRAMI TATİLİNDE İTALYA’NIN KÖYLERİNİ KEŞFEDİN!

Yayın Tarihi19 Temmuz 2016 | EĞİTİM

Bu yaz ve sonbahar çok güzel geçecek! Çünkü bayram tatili yaz dönemine denk geliyor ve her iki bayram da 9 günlük bir zaman dilimini kapsıyor. Hal böyle olunca aylar öncesinden birçoğumuz nerede olmak istediğimize, ne yapacağımıza, hangi ülkeleri ve şehirleri görmek istediğimize karar verdik bile. Hatta bazılarımız uçak bileti, otel rezervasyonu gibi tüm detayları halletti ve bayram tatilini sabırsızlıkla beklemekte. Fakat ufak da olsa bir kısmımız kararsızlar çemberinde boğulup gitmek üzereyiz.

Tüm kararsızlar için Kurban Bayramı turları ile gezilecek harika bir öneri sunuyoruz: İtalya’nın köyleri! Hem de bu öyle bildiğimiz yolu, suyu olmayan köyler değil. 🙂 Her biri en az masallardaki kadar güzel, yemyeşil, sevimli insanların ve modern yaşamın olduğu, marka haline gelmiş köyler… Kiminde Pavarotti doğmuş kiminde ise dünyaca ünlü bir araba! Peki bayram turları kapsamında değerlendireceğiniz İtalya’nın köyleri gezisinde görmemiz gereken yerler neresi diye sorarsanız o konuda da önerilerimizi dinleyeceğinize eminiz.

İşte İtalya gezisini ölümsüz kılacak mutlaka görmeniz gereken 5 İtalyan köyü:

Riomaggiore

Riomaggiore

İtalya’nın kıyı köyleri arasında evleri, mimarisi ve güzellikleriyle en sevilen yerlerden biri Riomaggiore köyüdür. Mavilikler arasında kendinizi kaybedeceğiniz bu köyde denizin, güneşin ve güzel havanın keyfini sürebilir ya da “Via Dell Amore” aşk köprülerinden sevdiğiniz kişiyle geçerek çok farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Vernazza

vernezza

Görür görmez Venedik’te geziyormuş gibi hissedeceğiniz bir kasabadır Vernazza. Dondurmanın en güzelini burada bulabilirsiniz, diyebiliriz. Küçük köy meydanlarında esnaflarla sohbet edebilir, İtalyan bölge halkının güler yüzlülüğü sayesinde buradan hiç ayrılmak istemeyebilirsiniz. İtalya’nın milli parkları içerisinde olan bir köy olduğunu da söylemekte fayda var.

Manarola

manarola

İtalya turu tavsiyeleri arasında İtalya köylerinin girmesinin en önemli nedenlerinden biri de, bu köylerde gezerken kendinizi dünya dışında bir yerde, belki de bir rüya içinde hissediyor gibi oluşunuzdur. Küçük balıkçı tekneleri ve karşıdan karşıya birbirleriyle bağırarak iletişim kuran köy halkıyla aklınıza kazınacak olan Manarola da tavsiyeler arasında en güzel yerlerden biri oluyor.

Corniglia

corniglia

İtalya’nın en popüler 5’lisi içerisinde yer alan Corniglia köyü ve etrafını dolaşarak İtalya hakkında bilgi alabilirsiniz. Ürkütücü falezleriyle meşhur olan bu kasaba da kendinize özel anlar yaratacak ve ömür boyu burada yaptığınız geziyi unutamayacaksınız.

Monterosso

monterosso

İtalya turu bloglarında araştırdığınızda göreceğiniz gibi köylerin arasında en büyük olanı Monterosso’dur. Espressonun her çeşidini bulabileceğiniz köyde sabun ve limon da popüler ürünler arasında. Denize girmek için Monterosso’nun plajları eşsiz bir seçenektir.

One Response to KURBAN BAYRAMI TATİLİNDE İTALYA’NIN KÖYLERİNİ KEŞFEDİN!

  1. Mehmet Habib Ekmekçi diyor ki:

    Güzel bir makale olmuş ellerinize sağlık öğrenmiş olduk güzel yerleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.