Koldaki Sivilceler Nasıl Geçer

KOLDAKİ SİVİLCELER NASIL GEÇER?

Kollardaki sivilceler nasıl geçer sorusu maalesef hem kadınlar hem erkekler için bir hayli önemli çünkü bu sorundan çok sayıda kişi muzdarip. Özellikle de kol açık şekilde giyindiğimiz dönemlerde daha da önem kazanan bu sorunun cevabı ise biraz kişinin kendisinde bitiyor diyebiliriz. Yanlış cilt bakımı ile birlikte başlayan bu süreç, zaman zaman başka rahatsızlıkların ve hatta beslenme problemlerinin de bir işareti olabiliyor. Kollardaki sivilcelere dair tüm bildiklerimize hep beraber bir göz atalım.

Kollarda bulunan sivilce ve siyah noktaların büyük bir kısmı, son senelerdeki kol kıllarını alma modasından kaynaklanıyor diyebiliriz. Zira kollardaki tüylerin ve kılların alınmasıyla birlikte siyah noktalar oluşmaya başlıyorlar ve ardından bu siyah noktalarda oluşan akneler ile kollarımız sivilce doluyorlar. Kol bölgesinin vücudumuzun sık sık terleyen bir bölgesi olması, onu bu tip risklere daha açık hale getiriyor. Kesin sonuç isteyenler ise devamlı ağda gibi çözümlerle uğraşmak yerine kalıcı epilasyon uygulamaları yaptırarak kollarına gelen bu zararı minimize edebilirler.

Cildimizin sivilce yapmaya eğilimli olması halinde onun üzerinde kullanacağımız bakım malzemelerini de doğru seçmek bir zaruret haline geliyor. Yanlış cilt bakım malzemeleri ve nemlendiriciler, uzun vadede kolların geçmeyen sivilceler ile kaplanmalarına sebep olabiliyorlar. Özellikle de yağlı bir cildi olanlar bu sorunlarla daha sık karşılaşıyorlar.

Yanlış beslenmenin sivilceler üzerinde büyük bir etkisi olduğu biliniyor. Fazla yağlı beslenmek ve bunun yanında harcadığımız enerjiden daha fazlasını alarak vücudumuzun yağ üretmesine sebep olmak, uzun vadede cildin de yağlanmasına sebep olacaktır ve akne riski artış gösterecektir.

Düzenli olarak cilt temizliğine önem vermeyenler ise kollardaki sivilcelere karşı açık hale geliyorlar ancak cildi çok fazla temizlemek de bir diğer sivilce sebebi. Bu nedenle teniniz fazla kirlenmeden onu temizlemeli ancak gece gündüz banyo yapmak gibi eylemlerden uzak durarak kollardaki derinin kendi yağ tabakası ile kendisini beslemesine de izin vermelisiniz. Bu konuda ipin ucunu her iki yöne doğru kaçırmak maalesef kötü sonuçların doğmasına sebep oluyor.

Elbette sigara ve alkolden uzak durmak, kafein alımını azaltmak ve bunun yanında düzenli uyumak, spor yapmak ve sağlıklı beslenmek de vücudunuzun verdiği bu tepkinin azalmasına yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.