Kolay Hamile Kalma Yolları ve Yöntemleri

KOLAY HAMİLE KALMA YOLLARI VE YÖNTEMLERİ

Yayın Tarihi28 Ocak 2014 | ANNE ÇOCUK SAĞLIĞI

Hamile kalmaya çalışmak bazı anne adayları için oldukça kolay bir süreç olurken, bazılarının ise maalesef fizyolojik yapılarından dolayı biraz daha zor olabiliyor. Dolayısıyla kolay hamile kalma yollarını arayan ve anne olmak isteyen kadınların sayısı azımsanamayacak kadar çok. Hamile kalmada sorunlar yaşayan adayların pek çoğunun bu zorluklara yaşam tarzları nedeniyle denk gelmeleri ise yapılabilecek pek çok şey olduğunu bizlere gösteriyor. Dilerseniz dikkat etmeniz gerekenlere kısa bakışlar atalım ve daha kolay gebe kalma yöntemlerini sıralayalım.

Beslenme vücudumuzun hem enerji kaynaklarından bir tanesi hem de gereken tüm malzemelerin toplanma yöntemi. Dolayısıyla hamile kalmanızı etkileyen üreme organlarınızın sağlıklı bir şekilde görevlerini yerine getirebilmeleri için doğru bir şekilde beslenmek büyük önem arzediyor. Eğer sağlıklı bir beslenme rejiminiz olduğunu düşünmüyorsanız bu konuda uzmanlardan yardım almalısınız ve düzenli ve sağlıklı beslenmenin etkilerini bir süre sonra kolaylıkla göreceksiniz.

Son yıllarda teknolojinin ilerlemesi ve besinlerin hazır besinler haline gelmeleri, tohumların kalitesinin düşmesi ve seracılık nedeniyle olması gerekenden daha az besleyici şeyler yediğimiz bir gerçek. Bu nedenle vücudumuzda oluşan açıkları, bilhassa hamile kalmak isteyenler için hazırlanan medikal destek ürünlerini kullanarak kapatabilirsiniz.

Kadın doğumcuların son yıllarda keşfettikleri konular arasında anne adayının kilosu da büyük önem kazanmaktadır. Zira annenin fazla kilolu olması ya da sıfır beden gibi aşırı zayıflığa maruz kalması yumurtlama döngüsünün düzenini aksatacaktır ve aynı zamanda yumurtaların kalitesinin düşmesini sağlayacaktır. Dolayısıyla hamile kalmak zorlaşacağı için uzman doktorlardan sizin için olması gereken kiloyu bulmalarını isteyebilir, sağlıklı bir şekilde bu kiloya çıkabilir veya inebilirsiniz.

Alkol ve tütün ürünlerinin de sadece hamilelik için değil, aynı zamanda genel insan sağlığı için de büyük bir zarar teşkil ettiği aşikar. Ancak bu ürünler sadece kadınların değil erkeklerin üreme fonksiyonlarını da bozarak sperm hareketliliğinin ve kalitesinin azalması, yumurta kalitesinin azalması gibi pek çok yan etkiye sahiptirler. Bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin her iki alışkanlıktan da uzak durmaları gerekmektedir.

Psikolojik durumun hem genel sağlık hem de üreme yapısı üzerinde etkileri olduğu da uzun yıllardır biliniyor. Bu nedenle herhangi bir psikolojik rahatsızlığa sahipseniz bu hastalıklardan kurtulabilmek için profesyonel destek almayı unutmamalısınız.

One Response to KOLAY HAMİLE KALMA YOLLARI VE YÖNTEMLERİ

  1. Maviyazar diyor ki:

    gebe kalmak için önce tıbbı yollar denenmeli daha sonra saraçoğlu ve marankinin bitkisel tedavi yöntemlerini deeyin mutlaka işe yarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.