Kolay Gebe Kalmanın Yolları

KOLAY GEBE KALMANIN YOLLARI

Gebelik veya diğer adıyla hamilelik, insanoğlu için doğal yaşam süreçlerinin bir tanesi ve özellikle doğurganlığı etkileyecek bir rahatsızlığı olmayanlar için aslında o kadar da zor değil. Ancak artık herkes biraz sabırsız ve bu nedenle olabildiğince hızlı bir şekilde gebelik için mücadele eden insanları görmek mümkün. Eğer siz de sabretmekte zorlanıyor ve bir an önce güzel haberleri almak istiyorsanız, kolay gebe kalmanın yolları hakkında yazdıklarımızı okumaya devam edin.

Öncelikle kadınlarda doğurganlığın bilhassa yumurtlama gününde çok yüksek olduğunu belirtelim. Zira hem yumurta henüz taze oluyor, hem de hormonal değişimlerden dolayı rahim ağzında açılma gerçekleşiyor ve vajinanın sıvı dengesinde de bazı değişimler yaşanıyor. Bu durum spermlerin yumurtaya daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmalarına imkan tanıyor. Yumurtlama gününü yakalamak için tek yapmanız gereken beklediğiniz adet tarihinden 2 hafta çıkartmak. Gerekli çıkarmayı yaptığınızda ortaya çıkan gün ideal ilişki zamanıdır ancak bundan 2 gün önce ve 2 gün sonra da ilişkiye girerek yumurtlama zamanındaki olası bir kaymayı gözden kaçırmayın.

Hamilelik elde etmek isteyenlerin yaptığı bir diğer hata ise, her gün ilişkiye girmeye çalışmaktır. Zira erkeklerin bedenlerindeki sperm üretimi sürekli devam eder ve fazla spermler depolanırlar. Ancak her gün ilişkiye girmek sperm rezervlerinin ve meninin daha az olmasına sebep olacaktır. Bundan kaçınmak için ilişkiyi iki günde bire indirebilir ve böylece her bir ilişkide daha fazla sperm adedinin yakalanmasını sağlayabilirsiniz.

Adet zamanları düzensiz olan kadınların büyük kısmında yumurtlama zamanı da düzensizdir. Bu ise yumurtlama gününde ilişkiye girme planını bir hayli zora sokar. Bunun üstesinden gelebilmek için eczanelerde yumurtlama gününü hormonlar vasıtasıyla tespit edebilmek amacıyla satılan hazır kitlerden alabilirsiniz. Böylece uyguladığınız testin sonucuna göre o günün yumurtlama gününüz olduğunu anlayabilirsiniz.

Tabii ki hem anne hem de baba adayının tamamen sağlıklı bir hayat sürmesi, gebelik şansını ciddi oranda arttıracaktır. Zira kadınlarda ve erkeklerde, sağlıksız yaşam koşulları kendilerini hemen belli ederler ve üreme organları bu durumdan birincil seviyede etkilenir, üreme hücrelerinin kalitesi ve adedi de düşer. Bu nedenle doğru beslenmeli, kötü alışkanlıklardan uzak durmalı, stresi hayatınızdan çıkarmalı, yeterince uyumalı, içkiye, sigaraya ve uyuşturucuya elveda demelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.