Kolay Gebe Kalmak İçin Neler Yapılmalı

KOLAY GEBE KALMAK İÇİN NELER YAPILMALI?

Yayın Tarihi17 Kasım 2013 | ANNE ÇOCUK SAĞLIĞI

Pek çok çift gebelikten korunmak için en kolay yolları bulmaya çalışırken, çocuk sahibi olmak isteyen çiftler ise bırakın korunmayı, en hızlı şekilde nasıl hamileliğe ulaşabileceklerini araştırmaya başlarlar. Fakat korunan çiftler bebek gibi bir sürprizle karşılaşırken çocuk yapmaya çalışan çiftler maalesef bunun istedikleri kadar hızlı olmadığını farkederler. Kolay gebe kalmak için neler yapılması gerektiğini sizlere aktarmak elbette bizim bir görevimiz. Siz de maddeleri merak ediyorsanız okumaya devam edin.

Bu konuda ilk dikkat etmeniz gereken, eşinizle doğru zamanda cinsel ilişkiye girmekten geçmektedir. Zira her kadının daha doğurgan olduğu özel bir dönem bulunmaktadır ve bu dönem dışındaki denemelerinizde başarısız sonuçlar almanız olasıdır. İki adet döneminin tam ortasında kadın rahmine yeni yumurta düşmektedir ve işte bu dönem gebe kalmak için çalışmanız gereken en önemli dönemdir. Dolayısıyla, en kolay yoldan gebe kalmak için adet döneminiz başladıktan iki hafta sonrasında uğraşabilirsiniz. Elbette tek bir gün değil fakat bir kaç gün boyunca uğraşmanız şansınızı arttıracaktır.

Daha hızlı gebe kalmak isteyen çiftlerde, hem anne adayı hem de baba adayı zararlı maddeler kullanmayı bırakmalıdırlar. Bu maddeler arasında sigara ve alkol gibi direkt olarak zararlı maddeler yer alırken, çay, kahve, kola gibi tüketim maddelerine de bir sınırlama getirilmeli, olabildiğince doğal beslenilmelidir. Bu tip ürünler annenin hormonları üzerinde etkide bulunurlarken, babanın sperm sayısı ve kalitesinde de düşüşe neden olurlar.

Cinsel ilişkide erkeğin üstte olduğu pozisyonlar hamile kalmak için çok daha uygun olmaktadır. Zira spermler bu pozisyonlarda rahme doğru çok daha kolay bir şekilde yol almakta, bu ise döllenmeyi kolaylaştırmaktadır. Cinsel ilişkinin ardından bir süreliğine vücudunuzun alt kısmını yukarı doğru destekleyerek kaldırır ve beklerseniz de spermlerin yumurtaya daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Son maddemiz ise biraz daha psikolojik ve ruhsal etkenlere bağlı. Rahat ve keyifli bir cinsel ilişkinin hamile kalmayı kolaylaştırdığı bilinmektedir. Çünkü bu durumlarda kadın cinsel organı çok daha fazla ıslanmakta, böylece spermlerin geçişini oldukça kolaylaştırmaktadır. İsteksiz, mutsuz ve hamileliğin kafaya takılarak yapıldığı bir cinsel ilişkide maalesef yeterli kayganlık meydana gelmemekte ve hormonlar da gebeliğe uygun şekilde salgılanmamaktadır.

3 Responses to KOLAY GEBE KALMAK İÇİN NELER YAPILMALI?

  1. havin diyor ki:

    canim bugun ilk adet gunum ama sol karslarima krap girdi acaba yumurtlamanin sebebimi bide afiniza siginarak adetim sumuklu geliyor yardimci olursaniz sevinirim

  2. havin diyor ki:

    bende 18aylik evliyim yasim 17 ve bizimde cocugumuz olmuyor canim doktorada gittim senin herseyin nornal diyor benim ne yapmam gerekiyor hamileligin belirtileride bende oluyor tam diyorum tamam yine adet goruyorum bana yardimci olursaniz cok sevinirim simdiden tesekurler

  3. Ceyda diyor ki:

    Ben bı dusuk yaptm cocuk istym

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.