Kocam Bilgisayar Başından Kalkmıyor Ne Yapmalıyım

KOCAM BİLGİSAYAR BAŞINDAN KALKMIYOR NE YAPMALIYIM?

Yayın Tarihi23 Mart 2014 | EVLİLİK

Pek çok kadının maalesef ev içerisindeki en büyük sorunlarından bir tanesi eşinin bilgisayar başından pek kalkmaması ve genellikle eşlerinin bilgisayardan başkaları ile kendini aldattığını düşünen kadınların sayısı da bir o kadar çok. Her ne kadar bu tip vakalarla karşılaşmak mümkün olsa da genellikle durum bu olmuyor ve herhangi bir aldatma olmadan da erkekler bilgisayar başında çok vakit geçirebiliyorlar.

Geçmişte bilgisayarlar yokken genellikle TV karşısında pinekleyen, yahut daha da geçmişte radyo başında bekleyen erkekleri hepimiz biliyoruz. Erkeklerin elektrik, elektronik ve mekanik konularına kadınlardan daha meraklı olmalarından kaynaklanan bu durum, teknoloji ilerleyince maalesef bilgisayar başından kalkmama halini aldı. Bu nedenle illa ki sizden sıkıldığı ya da sizi aldattığı çıkarımına hemen varmamalı ve bilgisayar kullanmaktan keyif alabileceğini de aklınıza getirmelisiniz. Bazı erkeklerin bilgisayarlarıyla, bazılarının otomobilleriyle bazılarının da diğer elektronik cihazlarla çok vakit geçirdikleri gerçeğini kabullenmek gerekiyor.

Bu durum illa ki bir bağımlılığa da işaret olmayabilir. Siz kendi bakımınız ile uğraşırken, dinlenirken ya da başka işlerinizin başındayken eşinizin vakit geçirmek için bilgisayarı tercih etmesi mümkün. Zira erkeklerin ev içerisinde ilgilerini çeken çok fazla şey olmuyor ve bilgisayar gibi istedikleri her konuyla ilgili bilgilere ulaşabilecekleri bir cihaz onlar için bir nimet haline gelebiliyor.

Eşinizin biraz daha dikkatini çekmek ve bilgisayarın başından kaldırabilmek için onunla birlikte yapabileceğiniz keyifli aktiviteler bulabilir ve onu yönlendirebilirsiniz. Bunlar arasında akşamları bir kaç kilometre yürüyerek spor yapmaktan tutun da beraber dışarıya çıkmak, tabu, monopoly gibi oyunlar oynamak, sohbet etmek, birlikte film izlemek ya da ikinizin de sevdiği hobilerle ilgilenmek gelmektedir. Maalesef pek çok kadın evliliğin ilk yıllarının ardından eşleri ile vakit geçirmeyi unutur ve bu durum erkeklerin farklı şeylerle ilgilenerek kendilerini oyalamaları sonucunu doğurur. Eşinizin bilgisayar bağımlılığının sizden kaynaklı olup olamayacağına dikkat etmeli ve değerlendirmelisiniz.

Ayrıca çocuk sahibi olan çiftlerin de bu tip sorunlara sahip olduğu görülmüştür. Zira pek çok anne çocuğuna çok fazla zaman ayırmaktan eşini ihmal eder ve erkekler de böylece bilgisayar başında vakit geçirirler. Tabii ki gerçekten bir bilgisayar bağımlılığı oluştuğunu düşünüyor ve bu durumun sizden bağımsız olduğuna kanaat getiriyorsanız çift terapistleri ile görüşmekten çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.