Kışın Parfüm Nereye Sıkılır

KIŞIN PARFÜM NEREYE SIKILIR?

Parfüm sürmek genellikle pek ince bir şekilde düşünülmez ve bu nedenle pek çok kişi maalesef parfümü yanlış noktalara sıkmanın sıkıntılarını yaşar. Halbuki parfümün yayılma kabiliyeti ve kokusunu yayması, aslında sıkılma miktarı kadar sıkıldığı noktadan da etkilenir bir durumdadır. Bilhassa daha açık giyindiğimiz yaz aylarında dizlerin arkası, bileklerin içi gibi noktalara parfümü sıkmak, bu bölgelerde ısının daha yüksek olmasından dolayı parfümün yayılma etkisini daha yüksek hale getirir. Ancak kışın parfüm nereye sıkılır diyenler de mevcut çünkü kapalı kıyafetler giydiğimiz zaman parfümün yayılma etkisini ciddi anlamda durdurmuş oluruz. Sizler için ideal pozisyonları kısaca değerlendirmeye çalıştık.

Kış aylarında hava aşırı soğuk olmadığı sürece saçlarımızı örtmeyiz ve aslında saç çevresindeki dokunun parfümün kokusunu ciddi anlamda saklama ve yayma kabiliyeti vardır. Dolayısıyla bilhassa ense bölgesine sıkılacak olan parfüm, ne kadar kalın giyinirsek giyinelim, parfümü etrafa yaymamıza yardımcı olacaktır. Saçlarınız açık olacaksa bu etki biraz kısıtlanmış olabilir ancak yukarı doğru biraz topladığınız zaman sorunsuz bir şekilde parfümünüzün hissedilmesini sağlayabilirsiniz. Boynun ön kısmı da aslında bu hususta uygundur ancak maalesef insanlarla yakın olacağınız anlarda kokunun çok yoğun olmasına sebep olur ve rahatsızlık verebilir.

Bir diğer seçenek ise onu giydiğimiz kıyafetlere sıkmak ancak bazı kumaş türlerinin parfümlerin içeriğine hassas olabilmesi, ayrıca kumaş üzerinde parfüm lekesinin kalabilmesi gibi faktörler, önceden deneme yapmayı gerektiriyor. Fakat kıyafet üzerine sıkılan parfüm ile doğrudan ten üzerine sıkılan parfümün çok farklı bir koku tonunun olacağını ve bu nedenle önceden tene sıktığınız parfümün kıyafetler üzerinden yayıldığı zaman aynı etkiyi yaratmayacağını da hesaba katmalısınız.

Parfümünüzü sıkmadan önce cildinizin hem temiz hem de nemli olmasına çok dikkat etmelisiniz. Zira ter ile birleşen parfümün kimyası bozulabiliyor ve cilt kuru olursa parfüm kısa sürede kayboluyor. Banyodan sonra cildinizi kokusuz bir nemlendirici ile nemlendirebilir, bunun ardından da emilim sağlandıktan sonra kış aylarında ense bölgesine, yaz aylarında ise bilenlere, dizlerin arka kısımlarına ve omuz bölgelerine uygulama yapabilirsiniz. Unutmayın, parfümünüz etrafa yayılmalı ancak çok ağır olmamalı ve başkalarına rahatsızlık vermemeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.