Kirpik Uzatmak İçin Doğal Yöntemler

KİRPİK UZATMAK İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

Yayın Tarihi13 Ocak 2018 | ESTETİK CERRAHİ

Kirpiklerinizi uzatmak için kullanabileceğiniz onlarca farklı aparat, ilaç, güzellik merkezi ve çözüm mevcut ancak bu çözümlerin hepsi öyle ya da böyle bir şekilde çeşitli kimyasalları ve gereksiz işlemleri beraberinde getiriyorlar. Halbuki kirpik uzatmak için doğal yöntemler mevcut ve bu yöntemler sayesinde en doğal yoldan kendi kendinize kirpiklerinizin daha çekici olacakları uzunluklara sahip olmalarını sağlayabilirsiniz. Sizler için bu doğal yöntemleri kısaca bir değerlendirmeye çalıştık.

Kirpikler İçin Ufak Masajlar

Kirpiklerinizin diplerine gözlerinizi kapatarak kısa süreli ve hafif bir şekilde makyaj yapmanız, bölgedeki kan dolaşımını hızlandıracaktır ve gece boyunca uykunuzda kirpiklerinizin daha kolay uzamasına yardımcı olacaktır. Zira kirpiklerimizin köklerinin kan akışı ile beslendikleri ve bu beslenme ne kadar iyi olursa o kadar sağlıklı oldukları biliniyor.

Vitaminlerin Etkisinden Faydalanın

Pek çok eczanede bulabileceğiniz E vitamini yağları sayesinde kirpiklerinizin dışarıdan beslenmesini de sağlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yukarıda yazdığımız kirpik masajını uyguladıktan sonra kirpik diplerine çok az miktarda bu yağdan sürmek ve yatağa öyle girmek. Ancak gözlerinize kaçmaması için bir kulak pamuğu ile çok hafif bir şekilde sürmeyi unutmayın.

Makyajımızı Silmeden Yatağa Girmiyoruz

Kadınların en zararlı alışkanlıklarından bir tanesi, makyajlarını tamamen temizlemeden yatağa girmek istemeleri. Bu durum sadece kirpikler değil, dudaklar, yüz ve kaşlar için de çok tehlikeli. Cildinizin ve kirpik diplerinin hava almasına engel olan kozmetik ürünler, kirpiklerinizin uzamasına engel oluyorlar ve bu nedenle uzun vadede güzelliğinize sekte vuruyorlar. Yatmadan önce makyajınızı makyaj temizleme ürünleri ile güzelce temizlemeyi unutmamalısınız.

Beslenme ve Spora Dikkat Ediyoruz

Vücudumuzdaki neredeyse her şey, beslenme düzenimiz ve hareketliliğimiz ile yakından alakalı. Doğru bir şekilde sağlıklı beslenmemiz, ayrıca beslendikçe aldığımız kalorileri de spor ile yakmamız, kirpiklerimizin parlaklığını ve sağlamlığını değiştirecektir. Kirpiklerimizin kısa olmasının nedenlerinden bir tanesi uzayanların dökülmesi ve bu dökülmeyi engellemek için onları en iyi şekilde korumak gerekiyor.

Stresten Uzak Duruyoruz

Stres, vücudun kendine verdiği en büyük zararların sebebi arasında yer alıyor ve modern hayatta stresten tamamıyla uzak durmak mümkün olmasa da psikolojik sorunlarınız ve stresinizden biraz da olsa kurtulmak için uzmanlardan destek almayı unutmamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.