Kirpik Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır

KİRPİK EKİMİ NEDİR, NASIL YAPILIR?

Yayın Tarihi23 Kasım 2016 | ESTETİK CERRAHİ

Kirpikler gözlerimize anlam veren en önemli öğeler arasında bulunuyor ve bu konuda kaşlarla yarışıyorlar diyebiliriz. Lakin pek çok kadının kirpiklerinden memnun olmadığını ve bazen maskara gibi çözümlerin bile onları öne çıkarma konusunda yetersiz olduğunu unutmamak gerekiyor. Kirpik ekimi tam olarak bu amaçla uygulanıyor ve hiç bir şekilde kirpiklerinizi öne çıkaramıyorsanız uygulanabilecek oldukça kolay bir estetik cerrahi uygulaması. Kirpik ekimi nedir ve kirpik ekimi nasıl yapılır diyenler için bu konudaki en son gelişmeleri aktarmaya karar verdik.

Kirpik ekimi uygulamasında genellikle ense bölgesinden kıl kökleri toplanmakta ve daha sonra alınan bu kökler kirpik bölgesine yerleştirilmekte. Her ne kadar başka bölgelerden kök toplamak mümkün olsa da, bu köklerin yönlerinin farklı olması gibi sebeplerden dolayı ense en uygun tercih olarak kalmaktadır. Kirpik ekimi uygulamasının lokal anestezi ile gerçekleştirilmesi sayesinde işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da sızı hissetmek de mümkün değil.

Operasyon yaklaşık olarak bir ila iki saat sürüyor ancak bölgesel uygulama yapılacaksa çok daha kısa sürede tamamlanması mümkün olabiliyor. Hastalar operasyonun ardından günlük hayatlarına yeniden dönüş yapabiliyorlar.

Kirpikleri tamamen dökülmüş olan hastalarda tamamen kirpik ekimi yapılabilirken, seyrek kirpiklere sahip olanlarda sadece sıklaştırma amaçlı olarak da ekim yapılabiliyor. Lakin enseden alınan kıl kökleri genetik doğaları gereğince asla dökülmemeye programlandıkları için, kirpiklerdeki bu kıllar bir süre sonra fazla uzayabiliyorlar. Dolayısıyla kirpik ektiren kadınların belli sürelerle bu yeni ekilen kirpiklerini kısaltmaları gerekiyor. Aksi taktirde kirpikler sanki ensede uzuyormuşçasına devamlı olarak daha uzun hale geleceklerdir. Fakat normal kirpik köklerinden daha dayanıklı olmaları sayesinde dış koşullardan o kadar da etkilenmiyorlar.

Üç günün ardından tamamen iyileşmenin sağlanması ile artık hasta hayatına gayet normal bir şekilde devam edebiliyor. Fakat ense köklerinin belli bir zaman içerisinde uzaması nedeniyle tam net sonucun altı ay gibi görece uzun bir vadede ortaya çıktığı da unutulmamalı. Dolayısıyla operasyonun ardından hemen sonuç almayı beklemek ve kirpiklerinizin mükemmel görüneceğini düşünmemek gerekiyor. Altı ay sonra kirpiklerin kesilerek şekillendirilmesi neticesinde esas sonuç ortaya çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.