Kilo Verdikten Sonra Sarkan Deri Ameliyatı

KİLO VERDİKTEN SONRA SARKAN DERİ AMELİYATI

Yayın Tarihi16 Ağustos 2017 | ESTETİK CERRAHİ

Kilo vermek özellikle çok kilolu olanlar için zorlu bir süreç ancak sıkı bir özveri ve çalışma neticesinde istediğimiz kilolara inmemiz her yaşta mümkün olmaktadır. Fakat maalesef kilo verdikten sonra ortaya çıkan sarkma problemleri, insanların hevesini kırmakta ve hem kadınlarda hem de erkeklerde moral bozukluğuna sebep olmaktadır. Bu sarkan deriler için estetik cerrahinin oldukça etkili çözümleri mevcut ve böylece kilo verdikten sonra hiç bir problem yaşamadan normal hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Kilo verdikten sonra sarkan deri ameliyatı sadece tek bir bölgede değil, genellikle bir kaç bölgede birden uygulanıyor ve bu nedenle bir dizi operasyona girmeniz de gerekebilir.

Kilo verdikten sonra yüz bölgesi kendisini diğer bölgelere göre daha iyi toplar ve genelde bir ameliyata gerek duyulmaz. Ancak bilhassa ilerleyen yaşlarda kilo verenlerde gıdıda sarkmalar, yüzdeki çizgilerin belirginleşmesi, boyun sarkmaları gibi problemler ortaya çıkabilir. Estetik cerrahi ile hem dolgu operasyonları sayesinde kolayca çözüm bulunabilirken, hem de germe ameliyatları ile aşırı sarkma vakalarına karşı önlem alınabilmektedir.

Kollar ise genelde en çok şikayetin geldiği yerdir ancak kol sarkmalarının birazı spor ile toparlanabilse de bazen müdahale gerekli olur. Bu bölgedeki sarkan deri operasyon ile alınabilmektedir ve derinin alınması gerekli değilse hafif bir yağ enjeksiyonu ile de kol altı toplanabilmektedir.

Memelerde bulunan yağ dokusunun da erimesi nedeniyle bu süreçte memelerde sarkma ve hatta içinin boşalması durumu ortaya çıkabilir. Bu durumda ya meme bir miktar toparlanır, ya silikon protezler ile desteklenir ya da hasta için fazla büyüklerse meme küçültme operasyonu yapılabilir. Erkeklerde de meme küçültme operasyonu en sık gerçekleştirilen ameliyatlardan bir tanesidir.

Karın ve bacak bölgelerinde ortaya çıkan sarkmalarda bazen yağ alma operasyonları ile toplanma mümkün olmaktadır ancak genellikle germe operasyonlarına başvurulmaktadır. Özellikle bacaklardaki sarkmaların önünü almak neredeyse kilo vermemiş insanlarda bile imkansızdır ve çok yoğun bir kilo vermiş olanlarda illa ki cerrahi müdahale gerekli olmaktadır.

Tüm bu operasyonlar teker teker uygulanabilecekleri gibi kombine şekilde de gerçekleştirilebilmektedirler. Ancak kombine operasyonların pek çoğunda belli bir süre hastanede yatmak ve uzun süre günlük hayattan uzak durmak gerekebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.