Kendimi Çekici Hissetmiyorum

KENDİMİ ÇEKİCİ HİSSETMİYORUM

Yayın Tarihi07 Ekim 2017 | EVLİLİK

Çekici olmak pek çok kadının en büyük isteği çünkü herkes iyi bir ilişki ve evlilik sahibi olmanın çekicilikten geçtiğini düşünüyor. Temelde bu yanlış bir düşünce ve bir ilişkinin ne kadar iyi olacağını çekiciliğin yanında uyum, zeka, yer ve zaman gibi çok sayıda farklı faktör de belirliyor. Fakat tabii ki çekicilik bunun sadece bir parçası ve en azından onu elde ederek faktörlerden bir tanesini tamamlamak isteyebilirsiniz. Kendimi çekici hissetmiyorum diyen kadınlar ise genellikle en basit bazı şeyleri dikkate almıyorlar ve bu yüzden bu sıkıntının içine düşüyorlar. Sizler için çekiciliğin temel kurallarını anlatmaya karar verdik.

Çekiciliğin en önemli öğelerinden bir tanesi karşımızdaki kişi ile doğru bir şekilde göz bağlantısı kurabilmek. Bazı insanlar göz göze bakmaktan çekinir ve göz temasından kaçınırlar ancak bu maalesef sizin çekiciliğinizden bir hayli götürür. Zira gözler kalbin aynasıdır dedikleri gibi, gözler aslında sahip olduğunuz fiziksel özelliklerin daha dikkat çekici olmasını sağlarlar. Göze yapacağınız hafif bir makyaj ile onları öne çıkarabilir, göz temasını bozmadan insanlar ile iletişime geçerseniz, adımlardan birini tamamlamış olursunuz.

Çekicilikte bir diğer önemli husus ise dudaklar. Ne aşırı kalın ne de aşırı ince, olması gerektiği gibi olan dudaklar, çekiciliğinize çok şey katarlar. Bu nedenle ruj kullanımında aşırıya kaçmamalı, dudakların doğal olmayan bir görünüm kazanmasına engel olmalısınız. Kırmızı ve pembe gibi dudaklarınızı öne çıkaracak olan tonlar, her zaman en çekici olmanıza yardımcı olacaktır.

Fiziksel olarak ne kadar güzel olursanız olun, ağız bakımınız eksikse, dişleriniz sarıysa, ağzınız kokuyorsa veya diş yerleşiminde problemler varsa, çekicilik sıkıntıları yaşamanız çok muhtemel. Zira erkekler dişlerin güzel, parlak ve gülüşe izin veren durumda olmasını severler. Bu nedenle diş bakımınızı ihmal etmeyin.

Her zaman en iyi görünüm en iyi çekiciliği verecek değildir. Zira sizin davranışlarınız, ses tonunuzu kullanışınız ve bıraktığınız intiba da çekiciliğe etki eder. Bu nedenle çok cıvık denilebilecek hareketlerden uzak durmalı ama çok donuk da olmamalı, sesinizi aşırı yükseltmek veya alçaltmaktan kaçınmalı, şık giyinerek doğru bir intiba bırakmalısınız. Çekiciliğin en az yarısının sizin davranış tarzınız olduğunu belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.