Kaş Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır

KAŞ EKİMİ NEDİR, NASIL YAPILIR?

Yayın Tarihi16 Aralık 2015 | ESTETİK CERRAHİ

Kaş ekimi, herhangi bir sebepten dolayı kaşlarında azalmalar, dökülmeler meydana gelen, hatta doğuştan kaşları olmayan yahut fazla kalıcı makyaj gibi sebeplerden kaynaklı kaş kayıplarına sahip olan kadınlar için hazırlanmış bir estetik operasyon. Böylelikle kaşlarınızın çok az olmasından şikayet ediyorsanız ve onları biraz daha arttırarak son dönemlerin kaş modalarına ulaşmayı arzuluyorsanız, kaş ekimi estetiği tam da sizin için hazırlanmış demektir.

Kaş ekimi tekniğinde, vücudunuzun genellikle ense bölümlerinde bulunan saç kökleri alınıyorlar ve kaşlarınızın olduğu bölgeye uygun cihazlar kullanılarak yerleştiriliyorlar. Bu saç köklerinin doğru bir yöntem ve açı ile yerlerine yerleştirilmelerinin ardından kısa bir iyileşme süreci sonrasında hastalar günlük hayatlarına da dönebiliyorlar. Ancak tabii ki bu operasyonu gerçekleştirecek kişinin önceki deneyimleri, size göstereceği örnek hasta fotoğrafları ve kullanılarak yöntem de doğru bir sonuç almak için çok önemli. Zira pek çok uzman FUE adını verdikleri tekniğin kullanımı konusunda hemfikir ve siz de gittiğiniz doktorun bu tekniği kullandığından emin olmayı unutmamalısınız.

Kaş ekimi yaptıran hastaların en önemli sorularından bir tanesi ise kaşların beyazlaması. Zira normalde kaşlar vücudun en son beyazlamaya başlayan noktaları arasında yer alırlar ve saçlar, vücut kıllarının beyazlaması gibi durumların ardından en son kaşlar beyazlar. Ancak kaş ekiminde ensemizde bulunan saç kökleri kullanıldığı için ense bölgenizdeki saçlarınız beyazlamaya başladığı anda kaşlarınızda da beyazlıklar ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla ilerleyen yıllarda kaş bölgenizde boya uygulamalarına ihtiyaç duyabileceğinizi unutmamalısınız.

Operasyon sırasında kaşta kullanılacak saç kökleri, bölgeye teker teker yerleştirilirler ve alt ile üst sıra arasında belirgin bir açı farkı bulunur. Bu sayede hem daha doğal bir görünüm yakalamak mümkün olur hem de oldukça şekilli ve derli toplu durması gereken kaşların yerleşimi doğru bir şekilde yapılabilir. Ancak cildin kendi düzeltme ve kendini iyileştirme etkisi, zaman zaman operasyondan bir süre sonra kaş köklerinin yerlerinde ve açılarında ufak değişiklikler de yapabiliyor. Bu durum tabii ki cildimizin kendini iyileştirme yönündeki doğal mekanizmalarından bir tanesi ve bu nedenle telaş etmeye gerek yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.