Karbon Peeling Nelere İyi Gelir

KARBON PEELİNG NELERE İYİ GELİR?

Peeling genellikle deri üzerinden duruma göre ince veya kalın bir katmanın alınması ile gerçekleştirilir ve pek çok ciltle alakalı rahatsızlıkta başvurulan çözümlerden bir tanesidir. Ancak peelingin bu tarzından dolayı pek çok kadın korkuyor ve cildinin üzerinde herhangi bir soyma işleminin uygulanmasını istemiyor. Karbon peeling ise bu konuda tüm korkuların üstesinden gelinmesini sağlıyor çünkü herhangi bir soyma işlemi olmadan cildinizdeki problemlerden kurtulmanıza imkan tanıyor. Karbon peeling nelere iyi gelir diyenler için elimizdeki bilgileri hemen aktaralım.

Karbon peeling uygulaması, bu iş için tasarlanmış özel bir lazer ile uygulanıyor ve bu lazerin doğru bir şekilde işlev göstermesi için cildin karbon barındıran bir krem ile kaplanması gerekiyor. Zaten bu kaplama nedeniyle karbon peeling adı verilmiş lakin esas işi krem değil lazer gerçekleştiriyor. Kremin bu noktadaki görevi, lazer ışınlarının daha verimli bir şekilde ve ısı halinde cilde geçişini sağlamak. Cilde uygulanan bu sıcak lazer demeti, bu noktadaki ölü ve sorunlu derinin bir anda ortadan kalkmasını sağlıyor ve bunun yanında cildin kendini yenilemesi için gerekli olan kolajenlerin üretimini başlatıyor. Bu sayede fiziksel olarak cilt soyulmadan ölü derilerden kurtulmak ve kendini yenilemeye başlamış olan alt deriyi aktive etmek mümkün oluyor.

Karbon peeling uygulaması on beş dakika ile yarım saat arasında kolayca uygulanabiliyor ve operasyondan sonra herhangi bir yan etkiye rastlanmıyor. Ciltte bulunan lekelerin ortadan kaldırılması, gözeneklerin küçültülmesi, bölgesel yağlanmaların yok edilmesi ve hatta sarkmaların toplanması gibi pek çok faydası olan karbon peeling, böylelikle güzelliğine önem verenler için akılcı çözümler sunuyor.

Karbon peeling gerçekleştirildikten hemen sonra sonuçları görmek mümkün ancak aradan geçen zamanda sonuçlar giderek daha etkili hale geleceklerdir. Özellikle cilt lekelerinin günler içerisinde tamamen ortadan kalktığını görmek işten bile değil. Ancak operasyon gününde güneş görmemeniz gerektiğini ve o gün güneş koruma kremlerinden faydalanmanız gerektiğini de unutmamalısınız.

Uygulama genellikle haftada bir ve toplamda on seans olarak gerçekleştiriliyor ancak hastanın durumuna göre daha az veya daha fazla seans adedi de mümkün. Bir ila iki yıl sonra tekrar bir uygulama yapılması gerekli olabiliyor ancak bu kişinin cildindeki problemlerin niteliğine de bağlı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.