Karbon Peeling Nedir, Nasıl Yapılır, Ne İşe Yarar

KARBON PEELİNG NEDİR, NASIL YAPILIR, NE İŞE YARAR?

Peeling işlemi her ne kadar cilt problemlerinin üstesinden gelmede oldukça etkili bir yöntem olsa da, maalesef pek çok kadın klasik peeling yöntemlerindeki cilt soyma işleminden dolayı bu işten korkuyor. Peeling sonrasında cilde hassas bir bakım gerekmesi, güneşe çıkma kısıtlamaları gibi konular, maalesef peelingin biraz korkulan bir operasyon haline gelmesine sebep oluyor. Karbon peeling ise tüm bu sıkıntıların üstesinden gelmenize yardımcı oluyor ve bu yüzden onun hakkında tüm bilmeniz gerekenlere göz attık.

Karbon Peeling Nedir?

Karbon peeling uygulaması, klasik peeling uygulamalarının aksine herhangi bir şekilde cildinizin soyulmasını gerektirmiyor ve bu nedenle lekelerle, izlerle ve sarkmalarla olan mücadelenizde cildinizin soyulması korkusunu yaşamadan operasyonu geçirebiliyorsunuz. Tüm işlemler lazer yardımıyla gerçekleştiriliyor ve operasyon sonrasında herhangi bir ağrı, sızı yahut iğne izi kalmıyor.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Karbon peeling uygulamasında öncelikle uygulama yapılacak bölge üzerine bir karbon krem kaplama işlemi gerçekleştiriliyor. Daha sonra karbonla kaplanmış olan bu bölgelere lazer ile yüksek sıcaklık veriliyor ve karbon buharlaştığı anda altında bulunan deri tabakasını da beraberinde götürüyor. Gelen bu sıcaklık etkisi sayesinde cildin kendini yenilemek için çalışmalara başlaması, daha güzel görünmesini sağlıyor ve operasyondan sonra herhangi bir iz sahibi de olmuyorsunuz. Zaten operasyon sadece on beş dakika sürüyor ve kolayca sonlanıyor.

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

Karbon peeling sonrasında cildinizin daha parlak, canlı ve kusursuz olduğunu siz de göreceksiniz. Ayrıca lekelerin hafiflediğini, gözeneklerinizin ise daraldığını anlayabiliyorsunuz. Bir kaç seans veya daha fazla karbon peeling uygulaması ise bu etkilerin daha da belirgin hale gelmelerini sağlıyor.

Diğer peeling uygulamalarının aksine karbon peeling sonucunda günlerce güneşe çıkma yasağı yok. Sadece operasyonun olduğu gün cildinizi güneşe maruz bırakmamanız ve illa ki güneşe çıkacaksanız o gün koruyucu kremlerden faydalanmanız yeterli oluyor.

Kimler Karbon Peeling Yaptırmalı?

Karbon peelingden fayda görecek olan kişiler şöyle sıralanıyorlar:

  • Cildinde yağlanma problemi olanlar
  • Cilt lekeleri olanlar
  • Akne ve sivilce problemleri olanlar
  • Siyah noktaları olanlar
  • Cildinde sarkmalar olanlar
  • Sivilce izleri olanlar
  • Cansız bir cilt sahibi olanlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.