Kalıcı Oje Nasıl Yapılır

KALICI OJE NASIL YAPILIR?

Oje sürmek tırnaklarımızı ve ellerimizi bakımlı, güzel gösterdiği için onları her gün yenilemeyi seviyoruz ancak maalesef ojeyi her gün yapmak bir süre sonra insanda bir bıkkınlık oluşturabiliyor. Oje olmadığında tırnaklarımızın biraz sıradan görünmesi rahatsızlık verirken, onu yapıp durmak da aynı rahatsızlığa sebep olabiliyor. Zira ojenin tek kat sürülmesi onu dayanıksız yapıyor ve iyi sonuçlar için bir kaç kat geçerek kurumasını beklemek gerekiyor. Kalıcı ojeler ise bu soruna büyük bir çözüm haline geliyorlar ve zamandan kurtarmanızı sağlıyorlar. Dolayısıyla kalıcı oje nasıl yapılır sorusunu sizler için cevaplamaya çalıştık.

Kalıcı ojeleri maalesef evde uygulamak pek kolay değil çünkü doğru ürünü alsanız bile UV ışınları ile ani kurutma yapan cihaz elinizde olmadığı sürece mükemmel sonuçlar alamıyorsunuz. Kuaför ve güzellik merkezlerinde bulunan kalıcı ojeler, uygulandıktan sonra tırnaklarınız üzerinde UV ışınları kullanılıyor ve oje anında kuruyor.

Kalıcı ojenin ömrü bir ayı bulabiliyor ve böylece ay boyunca herhangi bir şekilde tekrar oje yapma ihtiyacınız kalmıyor. Fakat elbette her gün renk değiştirmeyi sevenler için kalıcı ojenin pek de mantıklı olmadığını unutmamak gerekiyor.

Aseton kullanarak çıkarılamayan kalıcı ojelerin çıkarılmaları için özel bir solüsyon kullanılıyor ve bu solüsyon tırnak üzerinde bantlar ile en az on dakika beklemek zorunda. Dolayısıyla sürdüğünüz zaman varolan kalıcılığı, maalesef çıkarma aşamasında biraz dertli olabiliyor. Bilhassa ojesiz gitmeniz gereken bir yer olursa, her defasında kuaförünüze gitmeniz gerekecektir.

Kalıcı ojelerin renklerinin değiştirilmesinin zorlu olmasından dolayı yaptırmadan önce hangi rengi tercih edeceğinizi de iyi düşünmeli, çok uçuk renklerden kaçınmalısınız. Klasik pembe veya kırmızı renkler bu bakımdan avantajlı görünüyorlar çünkü neredeyse her kıyafete ve ruja uyum sağlıyorlar. Bazıları kalıcı ojenin üstüne normal oje yapabilseler de bu durum alttaki ojenin kalitesini bozabiliyor.

Tırnaklara verilen zarar da normal ojelerden daha düşük çünkü sürekli olarak aseton ile oje çıkartmadığınızdan tırnaklarınız kimyasallara maruz kalmıyorlar. Ayrıca kalıcı ojenin tırnaklara sağlamlık veren yapısı, tırnak kırılmalarının da önüne geçiyor.

Tırnakların biraz hava alabilmesi ve kendilerini onarmaları için kalıcı ojeye zaman zaman biraz ara vermeniz gerektiğini de unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.