Kalıcı Makyaj Zararlı mı

KALICI MAKYAJ ZARARLI MI?

Makyaj yapmak az veya çok her koşulda günlük hayatın gereksinimlerinden bir tanesi. Zira kendimizi fiziksel olarak en iyi ifade edebileceğimiz makyajı kendimize uygulamayı seviyoruz ve aslında makyaj bizi güzelleştiren bir faktör olmanın yanında bizi ifade eden bir olgu haline de gelebiliyor. Dolayısıyla makyajın her türü hakkında kadınların bir fikri olduğu kesin. Son dönemlerde kalıcı makyaj furyasının ortaya çıkmasıyla birlikte kalıcı makyaj zararlı mı sorusu da kendine yer edinmeye başladı. Kalıcı makyaj konusunda geçmiş deneyimlerim çok kısıtlı olması bu sorunun en temel sebepleri arasında bulunuyor.

Kalıcı makyaj aslında bir bakıma dövme gibi nitelendirilebilir çünkü onu bir defa yaptırdığınız zaman hayatınızın geri kalanını onunla geçirmek zorunda kalıyorsunuz. Elbette dövmede olduğu gibi onu da silmenin yolları mevcut fakat yanlış bir karar neticesinde beğenmeyeceğiniz bir kalıcı makyaj uygulaması, sizi bir hayli uğraştıracaktır. Özellikle hassas dönemlerde olanlar ve ani bir kararla kalıcı makyaj kararı verenler, bu karardan bir an önce vazgeçmeliler. Sakin ve mantıklı düşündüğünüz bir anda vereceğiniz kalıcı makyaj kararı, doğru sonuçları elde edebilmeniz için elzem.

Kalıcı makyajın bir diğer zorluğu ise uygulamanın ardından ortaya çıkan şişlik ve ağrılar. Deri altında boya enjekte edilmesi ile uygulanan kalıcı makyaj, uygulama sırasında gerçekleştirilen anestezi sebebiyle herhangi bir ağrıya sebep olmuyor lakin bir iki gün boyunca devam eden hafif sızılar ve şişlikler, günlük hayatınıza devam etmenizi zorlaştırabilir. Bu yüzden yıllık izin gibi dönemlerde kalıcı makyaj uygulatmanız hayatınızı biraz daha kolaylaştıracaktır.

Kalıcı makyajda gerçek anlamda bir zarar olmamasına karşın yetkin olmayan sözde uzmanların kötü malzemeler ile gerçekleştirdiği operasyonlarda maalesef uygulama tam bir faciaya dönüşebiliyor. Bu iş için hazırlanmış özel ve sağlıklı boya malzemelerinin yerine kullanılan kalitesiz ve merdiven altı üretimi boyalar, bilhassa hassas bölgelerde ne yaptığını bilmeden çalışan sözde uzmanlar ve hijyenik olmayan ortam ve aletler kalıcı makyajı zararlı bir hale getirebiliyor.

Bu yüzden bu makyaj türünü uygulayacak olan merkez konusunda etraflıca bir araştırma yapmayı, sizi rahatsız edecek bir detay gördüğünüzde başka bir merkeze göz atmayı kesinlikle unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.